Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 13 • L 12
14C
Nd
14C
Pon
18C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportManifestacja przed meczem Polonii. Przeciwko prezydentowi
Polonia-Stal. Mecz dla Golloba (64)
05.08.2017 | 16:06

Manifestacja przed meczem Polonii. Przeciwko prezydentowi

Inicjatorzy zbiórki referendalnej zachęcają do manifestowania przed stadionem Polonii.

Na zdjęciu: W niedzielę Polonia zmierzy się z Grupą Azoty Unią Tarnów.

Fot. SG

W niedzielę żużlowcy Polonii Bydgoszcz pożegnają się z Nice 1 ligą. Przed meczem ma odbyć manifestacja, ale nie przeciwko wynikom klubu Władysława Golloba, a przeciwko prezydentowi Rafałowi Bruskiemu.

Czytaj także: Trwa kampania przeciwko Bruskiemu. „W Bydgoszczy nie można się wykąpać”

Inicjatorzy zbierania podpisów pod pomysłem organizacji referendum ws. odwołania Rafała Bruskiego planują zorganizować przed stadionem konferencję prasową. Zachęcają też kibiców, aby zamanifestowali swój sprzeciw. – Przyjdź pod stadion przed meczem Polonia Bydgoszcz-Grupa Azoty Unia Tarnów i razem z resztą kibiców „podziękuj” prezydentowi miasta za brak właściwego wsparcia dla sportu w Bydgoszczy – zachęcają organizatorzy akcji „Bruski musi odejść”

Swój głos w sprawie wyraziło też Stowarzyszenie Pomagamy Polonii, które przypomniało, że Bruski obiecywał powrót Tomasza Golloba do klubu ze Sportowej. – Bruski jako organ wykonawczy miasta-właściciela klubu nie zrobił nic, aby Tomasz Gollob wrócił do Polonii – tłumaczą przedstawiciele stowarzyszenia, przypominając, że za rządów Bruskiego mistrz świata dwa razy zmieniał pracodawcę. Dodają też, że stadion Biało-Czerwonych „jest w zasadzie jedynym, które infrastruktura w czasie kadencji Bruskiego nie polepszyła się”.


Powiązane treści