Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
91% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 2 • L -1
2C
Pon
2C
Wt
5C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMaraton uchwał. Kolejne gminy chcą tworzyć metropolię
ratusz bydgoszcz
28.01.2016 | 20:57

Maraton uchwał. Kolejne gminy chcą tworzyć metropolię

Liczba uchwał intencyjnych w sprawie przystąpienia do Metropolii Bydgoszcz osiągnie niebawem półmetek.

Na zdjęciu: Bydgoszcz (na zdjęciu budynek jej ratusza) ma być liderem związku metropolitalnego.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

Już osiem gmin wyraziło chęć przystąpienia do będącej w fazie projektowania Metropolii Bydgoszcz. W czwartek do grona samorządów, które poparły tę inicjatywę, dołączyły: Barcin, Nakło, Nowa Wieś Wielka oraz Kcynia.

W ten sposób liczba podmiotów, które są zainteresowane wejściem do związku metropolitalnego, wzrosła od środy dwukrotnie. Ale to jeszcze nie koniec – ogółem do współpracy ma przystąpić dwadzieścia jeden samorządów. Oznacza to, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się półmetka działań rad gmin i miast prowadzących do złożenia wniosku o powołanie metropolii.

Jak informował kilka dni temu Łukasz Krupa, pełnomocnik prezydenta Bydgoszcz ds. powołania metropolii, wniosek do rady ministrów o jej ustanowienie ma zostać formalnie zgłoszony na przełomie lutego i marca. Ustawa o powiecie metropolitalnym, uchwalona jeszcze przez sejm poprzedniej kadencji, weszła w życie od 1 stycznia.


Powiązane treści