Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 4 • L 2
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMarszobieg, strzelanie z kbks, rzut granatem. W środę zawody sportowo-obronne uczniów z klas mundurowych
Antyterroryści w szkole_ćwiczenia_SG (31)
02.09.2018 | 17:11

Marszobieg, strzelanie z kbks, rzut granatem. W środę zawody sportowo-obronne uczniów z klas mundurowych

Na zdjęciu: Jedną ze sprawności będzie ewakuacja rannych.

Fot. Stanisław Gazda

WSzW w Bydgoszczy we współpracy z Wojewódzkim Kuratorem Oświaty organizuje zawody sportowo-obronne szczebla wojewódzkiego dla klas mundurowych.

5 września 2018r. Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy we współpracy z Wojewódzkim Kuratorem Oświaty organizuje zawody sportowo-obronne szczebla wojewódzkiego dla klas mundurowych. Eliminacje pozwolą na wyłonienie najlepszej reprezentacji z województwa do uczestnictwa w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 30.09 – 06.10.2018 r. w Żaganiu w ramach IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych „Żagań 2018”.

Zgłosiło się dziesięć szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Bydgoszcz reprezentowana będzie przez Zespół Szkół nr 24  im. Mariana Rejewskiego.

Zawody rozpoczną się o godz. 9:00 na obiektach Strzelnicy Garnizonowej w Bydgoszczy przy ul. Rynkowskiej 9. Uczestnicy będą musieli wykazać się sprawnością w takich dyscyplinach jak: marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 5 km oraz wykonaniem zadań na puntach kontrolnych polegających m.in. na ewakuacji rannych i przepchnięciu samochodu ciężarowego; strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks w poz. leżąc z podpórką połączony z częściowym rozkładanie i składanie kbk AK na czas; rzut granatem do celu.


Podobne wpisy

Powiązane treści