Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 12 • L 11
14C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMarszobieg, strzelanie z kbks, rzut granatem. W środę zawody sportowo-obronne uczniów z klas mundurowych
Antyterroryści w szkole_ćwiczenia_SG (31)
02.09.2018 | 17:11

Marszobieg, strzelanie z kbks, rzut granatem. W środę zawody sportowo-obronne uczniów z klas mundurowych

Na zdjęciu: Jedną ze sprawności będzie ewakuacja rannych.

Fot. Stanisław Gazda

WSzW w Bydgoszczy we współpracy z Wojewódzkim Kuratorem Oświaty organizuje zawody sportowo-obronne szczebla wojewódzkiego dla klas mundurowych.

5 września 2018r. Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy we współpracy z Wojewódzkim Kuratorem Oświaty organizuje zawody sportowo-obronne szczebla wojewódzkiego dla klas mundurowych. Eliminacje pozwolą na wyłonienie najlepszej reprezentacji z województwa do uczestnictwa w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 30.09 – 06.10.2018 r. w Żaganiu w ramach IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych „Żagań 2018”.

Zgłosiło się dziesięć szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Bydgoszcz reprezentowana będzie przez Zespół Szkół nr 24  im. Mariana Rejewskiego.

Zawody rozpoczną się o godz. 9:00 na obiektach Strzelnicy Garnizonowej w Bydgoszczy przy ul. Rynkowskiej 9. Uczestnicy będą musieli wykazać się sprawnością w takich dyscyplinach jak: marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 5 km oraz wykonaniem zadań na puntach kontrolnych polegających m.in. na ewakuacji rannych i przepchnięciu samochodu ciężarowego; strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks w poz. leżąc z podpórką połączony z częściowym rozkładanie i składanie kbk AK na czas; rzut granatem do celu.


Podobne wpisy

Powiązane treści