Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niezwykli bydgoszczanie bohaterami wystawy fotograficznej. Trwa zbiórka

Dodano: 11.10.2022 | 13:41

Na zdjęciu: Marta Pawłowska organizuje wystawę fotograficzną.

Fot. nadesłane

Bydgoszczanka Marta Pawłowska, która od 16 lat zajmuje się fotografią, chce zorganizować wystawę artystyczną ukazującą najlepsze dzieła ze swojego portfolio. Celem jest nie tylko wyeksponowanie prac, ale również zaprezentowanie ciekawych osób, z którymi miała okazję pracować.

Organizowana przez Martę Pawłowską wystawa “Alchemicy” ma na celu zaprezentowanie jej prac, które przedstawiają niezwykłych mieszkańców Bydgoszczy. Wiąże się ona zarówno z chęcią pokazania światu swojego bogatego portfolio, jak i przedstawienia osób, z którymi miała okazję współpracować. Ma to dla niej szczególne znaczenie, ponieważ na jej pracach znajdą się osobistości z rodzinnego miasta – Bydgoszczy.

Skąd nazwa „Alchemicy”? – Nazywam ich tak, ponieważ każdy z nich w unikalny dla siebie sposób – czy to przez sztukę, biznes, czy codzienne życie – odkrywa w swoim stylu wspaniałe życie w Bydgoszczy. Spotkania z nimi i spojrzenie wstecz na obszerny dorobek prac doprowadziło mnie do pragnienia stworzenia wystawy z mojego dorobku artystycznego i zawodowego – mówi Marta Pawłowska.

Zrzutkę na organizację wystawy można wesprzeć pod adresem https://zrzutka.pl/55gwpu. Za określone progi można otrzymać prezenty od samej organizatorki, takie jak pocztówki, zaproszenia na afterparty i spotkanie autorskie czy nawet na wspólną kolację. Natomiast sama wystawa ma się odbyć w kawiarni Bromberg Kaffee przy ul. Gdańskiej 16. Jej dokładny termin zostanie wkrótce ogłoszony.

– Pieniądze z tej zbiórki przeznaczone zostaną na szereg potrzeb związanych z wernisażem oraz później trwającą wystawą: wydruki prac, projekt zawieszenia ekspozycji, oświetlenie w dniu wernisażu, wynajem przestrzeni na ten dzień. Chciałabym również ugościć Was kawą i poczęstunkiem w trakcie wydarzenia – wyjaśnia Marta Pawłowska.

Marta Pawłowska organizuje wystawę

Marta Pawłowska na co dzień zajmuje się fotografią oraz wsparciem w budowaniu wizerunku artystów, twórców i przedsiębiorców. Swoją przygodę z robieniem zdjęć rozpoczęła z rodzinnym aparatem analogowym. W pewnym momencie zrozumiała, że fotografia stanie się czymś, czym będzie zajmować się zawodowo.

Łączyła szkołę artystyczną z pracą fotografa koncertowego w klubie jazzowym. To nauczyło ją wiary w swoje umiejętności. Później obroniła swoją pierwszą pracę dyplomową, w której wykorzystała duże odbitki barytowe. Kolejnym krokiem był Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz założenie własnej działalności fotograficznej. Od 16 lat zajmuje się fotografią zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

– Po tak długim czasie towarzyszenia w przedsięwzięciach uświadomiłam sobie, że zebrałam w moich zasobach kolekcję prac poświęconą naprawdę niezwykłym mieszkańcom Bydgoszczy: zarówno rodowitym jak i tym, którzy poczuli się dobrze w naszym mieście i postanowili w nim osiąść – wyjaśnia.

Marta Pawłowska podkreśla też, że w przeszłości otrzymała dużo wsparcia od innych, dlatego teraz chce wspierać innych w spełnianiu własnych marzeń.

Jak odbywa się sesja fotograficzna?

W swojej działalności Marta Pawłowska kieruje się indywidualnym podejściem do klienta. Wszystko zaczyna się od rozmowy, w której osoba zainteresowana współpracą mówi, czego potrzebuje. Następnie ustalany jest główny cel, który ma zostać osiągnięty poprzez wspólną współpracę, np. poprawa wizerunku czy odświeżenie marki.

Kolejnym krokiem jest merytoryczne przygotowanie do sesji, które pomoże klientowi jak najlepiej wyrazić siebie, dzięki indywidualnie dopasowanym pomysłom. Wszystkie te etapy pozwalają na lepszą współpracę podczas sesji zdjęciowej, ponieważ obie strony zdążyły się już poznać i wiedzą, co mają robić.

Ostatnim krokiem jest wspólne wybieranie zdjęć i dzielenie się spostrzeżeniami z klientem. Cały proces trwa ok. 3 tygodnie. Może jednak zostać przyspieszony, jeśli klientowi bardzo zależy na czasie.

W ofercie Marty Pawłowskiej znajduje się fotografia koncepcyjna i artystyczna, sesje portretowe i biznesowa fotografia wizerunkowa. Pierwszy rodzaj polega na dzieleniu się z klientem własnymi koncepcjami na niekonwencjonalne fotografie. Drugi z nich oferuje zdjęcia portretowe robione zarówno w studio, jak i w plenerze oraz cyfrowo lub analogowo. Ostatni rodzaj pomaga klientom stworzyć swój własny wizerunek, który jest ich wizytówką.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments