Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 16
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPrzedstawicielka UKW w Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego. Jako jedyna reprezentuje uczelnie naszego regionu
Marta Rajewska
19.01.2022 | 14:04

Przedstawicielka UKW w Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego. Jako jedyna reprezentuje uczelnie naszego regionu

Na zdjęciu: Marta Rajewska jest doktorantką UKW w dyscyplinie historia.

Fot. UKW

Doktorantka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Marta Rajewska została powołana z ramienia Krajowej Reprezentacji Doktorantów do Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kadencję 2022-2025. 

Jak informuje Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy UKW Marta Rajewska będzie członkinią Komisji Ekonomiczno-Prawnej oraz Komisji ds. Kształcenia. – W skład RGSW weszła jako jedyna przedstawicielka uczelni naszego regionu – podkreśla Zieliński

Marta Rajewska jest absolwentką kierunków historia i ochrona dóbr kultury, a doktorantką w dyscyplinie historia. Jej zainteresowania badawcze to historia protestantyzmu i dziedzictwa ewangelickiego oraz polityka symboli w przestrzeni publicznej. Od 2017 r. jest przewodniczącą Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a od 2019 r. Porozumienia Doktorantów Nauk Humanistycznych i Społecznych. W kadencji 2019 była członkinią komisji rewizyjnej Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest instytucją przedstawicielską środowiska szkolnictwa wyższego i nauki. Organy władzy publicznej zasięgają opinii Rady w sprawach zasad działania i kierunków rozwoju systemu szkolnictwa wyższego i nauki, zarządzania uczelniami oraz w sprawach studentów, doktorantów i kadry naukowej. projektu budżetu państwa w części dotyczącej szkolnictwa wyższego i nauki oraz projektów aktów prawnych dotyczących systemu szkolnictwa wyższego i nauki.

Rada wyraża z własnej inicjatywy opinie w sprawach dotyczących szkolnictwa wyższego, nauki, kultury i oświaty; może również zwracać się w tych sprawach do organów władzy publicznej, jednostek naukowych i uczelni, w tym o udzielenie wyjaśnień i informacji, zawiadamiając o tym ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i ministra właściwego do spraw nauki oraz innych ministrów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wyróżnienie dla wykładowcy bydgoskiego UKW. Będzie prowadzić badania naukowe w USA

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments