Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Marzenia o awansie czy realna szansa?

Dodano: 05.01.2023 | 12:46

Na zdjęciu: Zawisza Bydgoszcz w bardzo dobrym stylu rozpoczął rozgrywki rundy jesiennej.

Fot. nadesłane

Zawisza Bydgoszcz zakończył rundę jesienną na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów po 17 meczach. Aktualna strata do lidera tabeli wynosi 9 oczek. Czy Zawisza będzie w stanie włączyć się do walki o awans po zimowej przerwie?

Raz na wozie, raz pod wozem

Zawisza Bydgoszcz w bardzo dobrym stylu rozpoczął rozgrywki rundy jesiennej. Na koncie tego zespołu znalazło się aż 15 punktów z 18 możliwych po 6 rozegranych meczach. W tym momencie osoby obstawiające u bukmachera regularnie korzystały z propozycji na kolejne zwycięstwa tego zespołu. Być może przełomowym momentem była wyjazdowa porażka tego zespołu z aktualnym liderem tabeli, czyli rezerwami Pogoni Szczecin. Zawisza nie obudził się również w kolejnej rywalizacji wyjazdowej, jaką rozegrał z Błękitnymi Stargard. Drużyna z Bydgoszczy, która wcześniej straciła zaledwie 4 bramki w rozgrywkach ligowych, w tych 2 delegacjach aż 8 razy wyjmowała piłkę z siatki.

Jeden z rywali Zawiszy zmienił trenera na znaną bydgoskim kibicom postać.

Zawisza przebudził się w starciu z Unią Janikowo, a także zwyciężył w rywalizacji Cartusią Kartuzy. Mogło się więc wydawać, że ekipa z Bydgoszczy wróciła na właściwe tory i teraz zacznie już lepiej punktować. Nic bardziej mylnego. Zawisza przegrał w kolejnej rywalizacji domowej z Polonią Środa Wielkopolska. Mimo że kursy przygotowane przez bukmachera wskazywały, że był zdecydowanym faworytem. Kompletu punktów nie udało mu się wywalczyć również w rywalizacji wyjazdowej z Olimpią Grudziądz. Ogólnie od wygranej z Cartusią, Zawisza zanotował aż pięć meczów bez wygranej, w których uzbierał tylko 2 punkty. Udane było jedynie zakończenie rozgrywek w wykonaniu tego zespołu, ponieważ bydgoski klub wywalczył 6 punktów w rywalizacjach z Sokołem Kleczew i Solcem Kujawskim.

Walka o awans jest możliwa?

Analizując ofertę, którą przygotował bukmacher, trudno pokusić się o stwierdzenie, że Zawisza Bydgoszcz ma realne szanse na awans. Kursy wskazują, że zdecydowanym faworytem do gry w II. Lidze są rezerwy Pogoni Szczecin. Widać, że w drużynie z Ekstraklasy jest plan, aby ogrywać najlepszych juniorów na wyższym poziomie rozgrywkowym niż III. Liga, dlatego też Pogoń chce wywalczyć awans. Zawisza może mieć problemy, aby dogonić ten zespół, a zasady III. Ligi są nieubłagane i wskazują, że tylko jedna ekipa wywalczy przepustkę. Właśnie dlatego tak naprawdę trudniej jest się wydostać z tego poziomu rozgrywek niż walczyć o awans w II. Lidze, gdzie są dodatkowe miejsca barażowe. Polski bukmacher przed rozpoczęciem rozgrywek będzie miał ofertę na pierwsze mecze Zawiszy w rundzie wiosennej, ponieważ aktualnie nie jest ona jeszcze dostępna, ze względu na odległy termin do wznowienia zmagań.


Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95