[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Matej Zagar pojedzie w Grand Prix. Kapitan Abramczyk Polonii z dziką kartą na pierwszy turniej cyklu w 2022 roku

Dodano: 15.04.2022 | 22:25

Na zdjęciu: Kapitan Abramczyk Polonii Matej Zagar otrzymał dziką kartę na inauguracyjny turniej cyklu Grand Prix, który odbędzie się w chorwackim Gorican.

Fot. Archiwum

Już za dwa tygodnie rozpocznie się rywalizacja o tytuł najlepszego żużlowca świata. Organizatorzy cyklu Grand Prix ogłosili nazwisko zawodnika, który w turnieju w chorwackim Gorican (30 kwietnia) pojedzie z dziką kartą.

Jak poinformowali organizatorzy, z dziką kartą w Gorican pojedzie Matej Zagar. Słoweński kapitan Abramczyk Polonii w ubiegłym roku był pełnoprawnym uczestnikiem cyklu, ale w końcowej klasyfikacji cyklu zajął dopiero trzynaste miejsce, zdobywając czterdzieści pięć punktów.

Z wyliczeń oficjalnej strony Grand Prix wynika, że Zagar dotychczas w Grand Prix zdobył 991 punktów, a jeśli w Gorican zdobędzie przynajmniej dziewięć punktów, to przekroczy barierę tysiąca zdobytych punktów. Zawodnikami rezerwy toru podczas pierwszego w tym roku turnieju będą Chorwat Nick Skorja oraz Węgier Dennis Fazekas. Turniej w Gorican 30 kwietnia, start do pierwszego biegu o 19:00.

O tytuł indywidualnego mistrza świata walczyć w tym roku będzie czterech polskich żużlowców: to aktualny wicemistrz globu Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek i Paweł Przedpełski (dwaj ostatni są zawodnikami występującego w PGE Ekstralidze For Nature Solutions Apatora Toruń).

Matej Zagar pojedzie w Grand Prix. Kapitan Abramczyk Polonii z dziką kartą na pierwszy turniej cyklu w 2022 roku
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments