Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMatej Zagar trafi do Abramczyk Polonii? Klub potwierdza zainteresowanie słoweńskim zawodnikiem
Matej Zagar
25.10.2021 | 14:40

Matej Zagar trafi do Abramczyk Polonii? Klub potwierdza zainteresowanie słoweńskim zawodnikiem

Na zdjęciu: Słoweniec Matej Zagar jest byłym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Zainteresowana pozyskaniem zawodnika jest I-ligowa Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Były uczestnik cyklu Grand Prix, Słoweniec Matej Zagar może wzmocnić I-ligową Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Jak mówi menedżer klubu, zawodnikowi została złożona oferta.

Zagar w sezonie 2021 był zawodnikiem Marwis.PL Falubazu Zielona Góra, który spadł do eWinner I Ligi Żużlowej. Słoweniec uzyskał dopiero dwudziestą szóstą średnią biegopunktową w lidze – 1,684. Za nim także nieudany start w cyklu Grand Prix, bowiem w tegorocznej edycji zajął trzynaste miejsce (zdobył 45 punktów), a udział zakończył niemal bójką ze Szwedem Oliverem Berntzonem podczas ostatniej rundy, która odbyła się na toruńskiej MotoArenie.

Jak przekazuje w rozmowie z Best Speedway TV menedżer klubu ze Sportowej 2 Krzysztof Kanclerz przekazuje, że Abramczyk Polonia złożyła Słoweńcowi ofertę na starty w sezonie 2022. Równolegle, zainteresowane pozyskaniem Zagara są także Cellfast Wilki Krosno. – Nie ukrywamy, że rozmawiamy z Zagarem – mówi Krzysztof Kanclerz dla Best Speedway TV. Przypomnijmy, że już wcześniej bydgoski klub ogłosił osiągnięcie porozumienia z innym byłym uczestnikiem cyklu Grand Prix, Duńczykiem Kennethem Bjerre (w minionym sezonie zawodnikiem Zooleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz) oraz Łotyszem Olegiem Michajłowem (Lokomotiv Daugavpils). Ze składu z sezonu 2021, w Bydgoszczy pozostają Daniel Jeleniewski i Wiktor Przyjemski. Klub ma osiągnięte wstępne porozumienie z Duńczykiem Andreasem Lyagerem.

Oprócz Zagara, z Abramczyk Polonią łączeni są m.in. Adrian Miedziński (poprzednio eWinner Apator Toruń) i Rosjanin Roman Lachbaum (GKM Grudziądz). Tymczasem na Sportowej 2 raczej nie zobaczymy kapitana drużyny Grzegorza Zengoty. – Z Grzegorzem parę razy się spotkaliśmy, ale nasza przedstawiona oferta do jego oczekiwanej różniła się i z tego co wiemy, zawodnik szuka gdzie indziej klubu – mówi dla Best Speedway TV Krzysztof Kanclerz. Nieoficjalnie, Zengota był sondowany przez I-ligowe kluby z Rybnika, Łodzi czy Zielonej Góry. Wcześniej z klubem z Bydgoszczy rozstali się Rosjanin Wadim Tarasienko (łączony z GKM-em Grudziądz), Francuz David Bellego (przenosi się do Fogo Unii Leszno), Adrian Gała (ma wzmocnić Wybrzeże Gdańsk), Nikodem Bartoch (według informacji medialnych ma być nowym zawodnikiem Orła Łódź), a wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymał Mateusz Błażykowski.

Okienko transferowe w polskim żużlu otwiera się w przyszły poniedziałek, 1 listopada. I to na początku przyszłego miesiąca Abramczyk Polonia ma ogłosić pełen skład na sezon 2022.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kibic z Bydzi
kibic z Bydzi
1 miesiąc temu

Bjerre, Michailov, Zagar, Jeleniewski, Miedziński, Przyjemski, Karczewski. I można walczyć o EL, bo to naprawdę bardzo silny skład. Bjerre, Miedziak i Zagar się odbudują, Jeleń ma wciąż ogromny potencjał i jest równy poziomem Walaskowi i Gapińskiemu.
A Tarasenko i Bellego gorzko pożałują, że okiwali Kanclerza. Obaj zachowali się bardzo nie fair najpierw obiecując pozostanie w Polonii, a potem nagle zmieniając zdanie. W taki sposób od pecha się nie „odkleją”.

Powiązane treści