Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 12 • L 11
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMatura i studia spotkają się na UTP. Na uczelni odbędzie się Salon Maturzystów
utp
12.09.2019 | 13:24

Matura i studia spotkają się na UTP. Na uczelni odbędzie się Salon Maturzystów

Na zdjęciu: Salony Maturzystów cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Fot. mat. prasowe

Trzynasta edycja ogólnopolskiej kampanii „Salon Maturzystów Perspektywy 2019” odbędzie się we wrześniu w 16 miastach akademickich. Nie zabraknie jej także w Bydgoszczy – kujawsko-pomorska odsłona Salonu rozpocznie się 16 września na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

Salon Maturzystów Perspektywy to największa w Polsce kampania edukacyjno-informacyjna, która odbywa się co roku we wrześniu w głównych ośrodkach akademickich. W każdej edycji bierze udział około 130 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników (czyli połowa wszystkich maturzystów), a także nauczyciele, doradcy zawodowi i rodzice.

Podczas Salonu maturzyści mogą dowiedzieć się wszystkiego o egzaminie maturalnym od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, porozmawiać z przedstawicielami uczelni z całego kraju, poznać ofertę szkół wyższych, nowe kierunki, warunki studiowania oraz perspektywy zatrudnienia. Taki bezpośredni kontakt ułatwia podjęcie kluczowych w dalszym życiu decyzji dotyczących kształcenia i budowania ścieżki kariery.

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2019 odbędzie się 16 i 17 września w kampusie UTP przy al. prof. Sylwestra Kaliskiego 7. Wydarzenie będzie czynne w godzinach 8:30-15:00. Na spotkania programowe obowiązują zapisy – można je dokonać na stronie www.salonmaturzystow.pl/kujawsko-pomorski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści