Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMatury poprawkowe dobiegły końca. Z czym musieli zmierzyć się maturzyści? [ARKUSZE]
26.08.2016 | 14:47

Matury poprawkowe dobiegły końca. Z czym musieli zmierzyć się maturzyści? [ARKUSZE]

Zobaczcie zadania, które pojawiły się w sierpniowych arkuszach maturalnych.

Na zdjęciu: Niektórzy uczniowie dostali drugą szansę na zdanie egzaminu dojrzałości.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Dzisiaj (26.08) zakończyły się matury poprawkowe. Przystąpili do nich uczniowie, którym wcześniej nie udało się zaliczyć tylko jednego egzaminu. Czy nowe zadania okazały się dla nich łatwiejsze?

Odpowiedź na to pytanie poznamy 12 września. To właśnie tego dnia ogłoszone zostaną wyniki matur poprawkowych. W ubiegły wtorek (23 sierpnia) o godz. 9:00 w całej Polsce odbywały się egzaminy pisemne, a w dniach 24-26.08 maturzyści zmagali się z częścią ustną egzaminu z języka polskiego, języków mniejszości narodowych oraz języków obcych nowożytnych.

Jak co roku, najwięcej osób podeszło do matury poprawkowej z języka polskiego lub matematyki. Oba egzaminy trwały 170 minut. Matura z matematyki składała się z 34 zadań, w tym 9 otwartych. Uczniowie musieli zmierzyć się m.in. z funkcjami liniowymi i kwadratowymi oraz obliczaniem prawdopodobieństwa. Natomiast na maturze poprawkowej z języka polskiego pojawiły się fragmenty tekstów z czasopism „Charaktery” oraz „Tygodnika Powszechnego”. Wypracowania powstawały na podstawie fragmentów „Lalki” Bolesława Prusa oraz wiersza Stanisława Grochowiaka.

Matura poprawkowa 2016 – matematyka

Matura poprawkowa 2016 – język polski


Powiązane treści