Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMecz reprezentacji już niedługo. Trwają przygotowania do mistrzostw Europy
02.02.2016 | 13:00

Mecz reprezentacji już niedługo. Trwają przygotowania do mistrzostw Europy

Organizacja mistrzostw Europy wymusza modernizację stadionu Zawiszy.

Na zdjęciu: Stan przygotowań do mistrzostw Europy do lat 21 omówili m.in. prezydent Rafał Bruski i prezes Eugeniusz Nowak.

Fot. ST

Za niespełna dwa miesiące piłkarze reprezentacji Polski do lat 21 zmierzą się w Bydgoszczy z rówieśnikami z Finlandii. We wtorek przedstawiono stan przygotowań do marcowego meczu. Pod znakiem zapytania stoi za to drugie ze spotkań, które miało odbyć się w województwie kujawsko-pomorskim.

Mecz w Bydgoszczy zaplanowano na 23 marca. Zarówno dla reprezentacji, jak i dla organizatorów spotkania będzie to forma przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw Europy U-21. O sile drużyny podczas przyszłorocznego turnieju mają stanowić Arkadiusz Milik, Karol Linetty czy Piotr Zieliński, którzy będą mogli zagrać, gdyż ograniczenie wiekowe do lat 21 dotyczy momentu rozpoczęcia eliminacji, a nie samego turnieju. Polacy, którzy jako gospodarze nie muszą grać w eliminacjach, rozgrywają serię meczów na stadionach miast-gospodarzy. Po starciach w Krakowie czy Lublinie przyszedł czas na Bydgoszcz. – Odbyły się już dwie wizyty kontrolujące przebieg naszych przygotowań do mistrzostw. Niektóre kwestie, takie jak np. montaż telebimu, zostały też przyspieszone z powodu przyznania nam organizacji lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów – tłumaczył prezydent Rafał Bruski. Możliwe, że w ramach poprawienia funkcjonalności stadionu miejsca dla VIP-ów oraz przedstawicieli mediów zostaną przeniesione na trybunę B.

Marcowy mecz w Bydgoszczy ma rozpocząć się w okolicach godziny 16:30. Bilety powinny być do nabycia już za 5 (ulgowe) i 10 zł. Wiele wejściówek trafi bezpłatnie do szkół i klubów sportowych. – Wszystkie mecze, które dotąd wspólnie z CWZS Zawisza organizowaliśmy, były przygotowane na wysokim poziomie. Myślę, że tym razem będzie podobnie i frekwencja nie zawiedzie – mówił wiceprezes PZPN, a także szef regionalnego związku, Eugeniusz Nowak.

Polscy piłkarze podczas marcowego zgrupowania najprawdopodobniej będą mieli bazę na obiektach Zawiszy. Trzy dni po meczu z Finlandią mieli we Włocławku zmierzyć się z Białorusią. Ten mecz stoi jednak pod znakiem zapytania. – W piątek otrzymaliśmy informacje od Białorusinów, że mają problemy techniczne. Prowadzimy obecnie negocjacje w sprawie tego meczu i z uwagi na stanowisko strony białoruskiej, nie możemy mieć pewności, że w województwie odbędą się dwa mecze reprezentacji – tłumaczy Nowak.


Powiązane treści