Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 3 • L 2
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMecz, w którym stawką jest życie. Gra w nim 15-letni bydgoszczanin
06.03.2017 | 12:26

Mecz, w którym stawką jest życie. Gra w nim 15-letni bydgoszczanin

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca.

Na zdjęciu: Screen strony, na której prowadzona jest zbiórka.

Fot. www.zrzutka.pl/22rr24

Świat wysportowanego 15-latka w pewnym momencie obrócił się do góry nogami. Informacja o nowotworze była szokiem. Matka nastolatka zbiera środki na jego leczenie.

Damian jest uczniem jednej z bydgoskich szkół. Jego pasją jest gra w piłkę ręczną i nożną. Młody bydgoszczanin dowiedział się o chorobie w ubiegłym miesiącu. Zaczęło się od bólu w pachwinie, z którym udał się do lekarzy w grudniu ubiegłego roku. Po wielu badaniach okazało się, że chłopak zachorował na nowotwór złośliwy. Chłoniak anaplastyczny IV stopnia – taką diagnozę usłyszała rodzina chłopca.

Badania pet wykazały, że nacieki chłoniaka są na wielu organach. Zajęły układ nerwowy, mięśnie, kręgosłup, żebra, kości, szpik kostny. Stan zdrowia pogarsza się w zaskakującym tempie

Damian z rokowaniem na super piłkarza w piłce ręcznej wypracował w sobie wolę walki. Wiemy, choć to bardzo trudne, że wyłączenie z normalnego funkcjonowania będzie nieuniknione. Syn dostaje obecnie czerwoną, ciężką chemię. Różnie znosi jej skutki uboczne. Oswajamy się z myślą, że tryb życia zostanie odwrócony do góry nogami – mówi Aneta Pilarska, mama chłopca.

Leczenie nastolatka jest bardzo kosztowne. – Odpowiednia dieta, leki, dojazdy do specjalistów – wylicza pani Aneta. Zbiórka prowadzona jest tutaj: www.zrzutka.pl/22rr24 Celem jest zebranie 70 tysięcy złotych. Jak na razie udało się zgromadzić 35% tej kwoty. Jednak mama Damiana wierzy, że ludzi dobrej woli nie zabraknie i pomogą jej wygrać walkę o życie syna. – Wierzę, że za rok, dwa lata da radę samodzielnie zagrać w drużynie piłki ręcznej w gronie najlepszych. Wówczas On sam będzie dedykował wygraną Tobie, Tobie i Tobie. Będzie spłacał dług dobra, którego dzisiaj staje się biorcą – mówi mama Damiana.


Powiązane treści