Bydgoszcz
10C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 10 • L 10
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMecz Zawisza – Chemik bez publiczności. W innych województwach już zawieszono rozgrywki
7-03-2020_ Puchar Polski KPZPN, 1-8 finału_ Chemik Moderator Bydgoszcz - SP Zawisza Bydgoszcz - SF (22)
10.03.2020 | 23:22

Mecz Zawisza – Chemik bez publiczności. W innych województwach już zawieszono rozgrywki

Na zdjęciu: Piłkarze Zawiszy mieli w sobotę zagrać na Gdańskiej przed własnymi kibicami. Tak się nie stanie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zaplanowane na najbliższą sobotę derby Zawisza Bydgoszcz – Chemik Moderator odbędą się najprawdopodobniej bez udziału publiczności. Klub z ul. Gdańskiej wydał komunikat w sprawie organizacji meczu.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował o konieczności odwołania wszystkich imprez masowych w całym kraju. Szybko pojawiły się informacje, że najbliższe spotkania PKO Ekstraklasy i reprezentacji Polski odbędą się bez kibiców. Identyczne rozwiązanie wydawało się najbardziej prawdopodobne w przypadku zaplanowanych na sobotę derbów Zawisza – Chemik, które miały zostać rozegrane w pierwszej wiosennej kolejce IV ligi. Kibice wyjątkowo czekali na to spotkanie, gdyż miał być to powrót Zawiszy na stadion przy ul. Gdańskiej.

Mecz najprawdopodobniej odbędzie się zgodnie z terminarzem, ale bez udziału kibiców. – Na tę chwilę w związku z epidemią koronawirusa sobotni mecz z Chemikiem Bydgoszcz odbędzie się bez udziału publiczności. Sprzedaż biletów zostaje wstrzymana, zmieniają się również godziny sprzedaży karnetów: od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 w biurze klubu pod trybuną A – zakomunikował klub.

[Czytaj więcej informacji w serwisie specjalnym na temat koronawirusa dla bydgoszczan]

Dlaczego „najprawdopodobniej”? Wciąż nie ma stuprocentowej pewności, czy w najbliższy weekend mecze zostaną w ogóle rozegrane. W czwartek ma odbyć się specjalne posiedzenie zarządu PZPN, na którym mogą zostać podjęte decyzje odnośnie przyszłości rozgrywek. Na razie komunikaty o odwołaniu rozgrywek w swoich województwach przedstawiły Wielkopolski ZPN, Śląski ZPN i Dolnośląski ZPN.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści