Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Memoriał Ireny Szewińskiej. Gwiazdy lekkiej atletyki przyjechały do Bydgoszczy

Dodano: 06.06.2023 | 12:21

Na zdjęciu: W konferencji prasowej przed memoriałem, która odbyła się w City Hotelu udział wzięli (od lewej): kulomiot Joe Kovacs, tyczkarze Sam Kendricks i Piotr Lisek, rywalizujący w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki, sprinterka Adrianna Sułek i dyrektor zawodów Krzysztof Wolsztyński.

Fot. Paweł Skraba / Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe

Czołowi lekkoatleci są już w Bydgoszczy, gdzie dzisiaj (6 czerwca) po południu po raz piąty zostanie rozegrany lekkoatletyczny memoriał Ireny Szewińskiej.

– Dla fanów królowej sportu przygotowaliśmy naprawdę świetny produkt – mówi dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński. Przypomnijmy, że memoriał zaliczany jest do cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Do Bydgoszczy ponownie udało się sprowadzić gwiazdy światowej lekkiej atletyki.

W konkursie pchnięcia kulą na liście startową są m.in. dwaj Amerykanie: Joe Kovacs i Tom Walsh. Przed własną publicznością w konkursie tyczkarzy z pewnością dobrze będzie chciał się zaprezentować Paweł Wojciechowski, ale będzie miał mocnych rywali, bo w Bydgoszczy wystartują Sam Kendricks i Chris Nilsen oraz Filipińczyk Ernest Obiena, ale także Piotr Lisek, który w minioną niedzielę wygrał rywalizację w skoku o tyczce podczas memoriału Janusza Kusocińskiego, pokonując na Stadionie Śląskim w Chorzowie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,82 m.

W konkursie rzutu młotem wystąpią m.in. Wojciech Nowicki (w Chorzowie uzyskał równe 80 metrów), Paweł Fajdek (był czwarty – 74,01 m), a także Norweg Eivind Henriksen, a to gwarancja dalekich rzutów, podobnie jak podczas mistrzostw świata w Oregonie. – Jest dopiero początek czerwca, więc moja forma nie jest jeszcze najwyższa – przyznaje Nowicki, dla którego główną imprezową docelową będą tegoroczne mistrzostwa świata w Budapeszcie. – Mityng w Bydgoszczy ma taką obsadę, jakiej nie powstydziłby się finał olimpijski. To z pewnością dodatkowa motywacja dla mnie do jeszcze dalszego rzucania – dodaje i ma nadzieję, że kibice będą zadowoleni po konkursie młociarzy. U pań zobaczymy Anitę Włodarczyk, a jedną z jej głównych rywalek będzie Brooke Andersen, która jest aktualną mistrzynią globu.

Oprócz Wojciechowskiego, na stadionie Zawiszy wystąpi także Adrianna Sułek, którą ujrzymy na starcie dwóch biegów: sprintu oraz 100 metrów przez płotki.

Memoriał na stadionie bydgoskiego Zawiszy rozpocznie się o godzinie 17:30. Pierwszą konkurencją zawodów będzie rzut młotem kobiet (17:50, męską rywalizację w tej konkurencji wyznaczono na 19:45), następnie zaplanowano biegi na 100 metrów przez płotki kobiet (18:00) i 110 m przez płotki mężczyzn (18:15). O 18:15 rozpocznie się konkurs skoku wzwyż mężczyzn, a kwadrans później rywalizacja tyczkarzy. Godzina 18:40 to start biegu pań na jedną milę, a po 19:00 bieg sprinterski kobiet (19:05), na 1500 m mężczyzn (19:15) i 100 m przez płotki kobiet (19:30), do tego o 19:45 panowie wystartują na 110 m przez płotki, o 20:00 bieg kobiet na 200 m, a panów na tym samym dystansie kwadrans później. Zmagania zwieńczą biegi na 800 m (kobiety o 20:30, mężczyźni o 20:45).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments