Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 8km/h SW
H 4 • L 3
7C
Sob
6C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
0C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMemoriał Ireny Szewińskiej rozpoczęty. Konkursem skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej
Paweł Wojciechowski - SF
12.06.2019 | 07:20

Memoriał Ireny Szewińskiej rozpoczęty. Konkursem skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej

Zmagania tyczkarzy odbyły się na Wyspie Młyńskiej.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,81 m.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prezent na trzydzieste urodziny sprawił sobie Paweł Wojciechowski. Po triumfie w Sopocie, zawodnik Zawiszy wygrał przed własną publicznością konkurs skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej.

Rywalizacja tyczkarzy otworzyła zmagania w pierwszej edycji Memoriału im. Ireny Szewińskiej, którego właściwą część zaplanowano na środę (17:00), kiedy to na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 odbędą rywalizacje w pozostałych konkurencjach.

W rywalizacji tyczkarzy zobaczyliśmy ośmiu zawodników, na liście startowej zabrakło wcześniej awizowanych Chorwata Ivana Horvata oraz Karola Pawlika. Faworytem był Wojciechowski, który w weekend triumfował w konkursie Tyczka na Molo w Sopocie. Głównym rywalem był oczywiście Piotr Lisek, tym bardziej że obaj wypełnili minima na mistrzostwa globu, które jesienią odbędą się w Katarze.

Konkurs na Wyspie Młyńskiej obfitował w rekordy. Te ustanowili Ekwadorczyk Jose Pacho i Izraelczyk Lew Skorisz. Ten pierwszy pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,51 m, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze, ale jednocześnie rekordem krajowym. Skorisz także uzyskał taki rezultat i to również jest najlepszy jego wynik. Najważniejsza była jednak rywalizacja Wojciechowskiego z Liskiem. Ten pierwszy skakał jak natchniony i niemal wszystkie wysokości pokonywał w pierwszym podejściu. Niemal, bo zawodnikowi Zawiszy zdarzyło się potknięcie na 5,81 m i tę pokonał za drugim razem. Lisek miał zrzutkę na 5,61 m i dwie na 5,71, by na samym końcu zanotować trzy strącenia na 5,81 m. Wojciechowski następnie trzykrotnie atakował absolutny rekord kraju – 6,01 m. I był bliski pokonania tej wysokości, bo w dwóch próbach naprawdę niewiele mu zabrakło do przeskoczenia tego rezultatu. Skończyło się jednak na trzykrotnie strąconej poprzeczce, ale w końcowej klasyfikacji triumfował właśnie tyczkarz Zawiszy.

1 MEMORIAŁ IM. IRENY SZEWIŃSKIEJ – KONKURS SKOKU O TYCZCE – WYSPA MŁYŃSKA BYDGOSZCZ – 11.06.2019 R.
Wyniki
1. Paweł Wojciechowski (Polska) – 5,81 m
2. Augusto Dutra (Brazylia) – 5,71 m
3. Piotr Lisek (Polska) – 5,71 m
4. Jose Pacho (Ekwador) – 5,51 m
5. Lew Skorisz (Izrael) – 5,51 m
6. Ernest John Obiena (Filipiny) – 5,51 m
7. Robert Sobera (Polska) – 5,41 m
8. Mateusz Jerzy (Polska) – bez wysokości

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści