Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 4 • L 2
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMemoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Organizatorzy podali nową datę zmagań lekkoatletów
I Memoriał im. Ireny Szewińskiej - Bydgoszcz - bieg na 400 m kobiet - Iga Baumgart-Witan_ SF
28.05.2020 | 22:41

Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Organizatorzy podali nową datę zmagań lekkoatletów

Organizatorzy przedstawili nową datę zmagań lekkoatletów.

Na zdjęciu: Czołowi lekkoatleci w memoriale Ireny Szewińskiej wystartują w połowie sierpnia.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Organizatorzy lekkoatletycznego Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się na stadionie bydgoskiego Zawiszy przedstawili w czwartkowe (28 maja) popołudnie nową datę zawodów.

Pierwotnie memoriał miał odbyć się 30 maja. Wskutek pandemii koronawirusa, jego organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu zawodów na późniejszy termin.

W czwartkowe popołudnie, organizatorzy memoriału im. Ireny Szewińskiej poinformowali, że druga edycja zmagań lekkoatletów odbędzie się 19 sierpnia. Tajemniczo też dodają, że niebawem ujawnią więcej szczegółów dotyczących zawodów, które odbędą się na stadionie przy ul. Gdańskiej 163. – Cieszymy się, że sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie za którą tak tęsknimy oraz związane z nią emocje, powrócą właśnie w Bydgoszczy – napisali w mediach społecznościowych.

Jednocześnie, szefowie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – prezes Henryk Olszewski i wiceprezes Sebastian Chmara spotkali się w środę (27 maja) z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk. Szefowa resortu sportu – jak czytamy w komunikacie na stronie PZLA – zapewniła o możliwości stopniowego powrotu do rywalizacji na stadionach lekkoatletycznych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści