Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Memoriał Wiesława Czapiewskiego. Czołowi wieloboiści przyjadą do Bydgoszczy

Dodano: 15.07.2023 | 09:20

Na zdjęciu: Ubiegłoroczną edycję memoriału wygrali Adrianna Sułek i Czech Ondrej Kopecky.

Fot. Marta Górczyńska / Memoriał Wiesława Czapiewskiego / materiały prasowe

Już po raz drugi na stadionie bydgoskiego Zawiszy odbędzie się lekkoatletyczny memoriał im. Wiesława Czapiewskiego. W dwudniowej imprezie (22-23 lipca) rywalizować będą wieloboiści.

– Przed rokiem powiedziałem, że zrobimy wszystko, by memoriał był imprezą cykliczną i teraz w Bydgoszczy spotykamy się po raz drugi – mówi dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński i nie ukrywa: – Bardzo się cieszę, że w ten sposób możemy upamiętnić wyjątkowego człowieka dla polskiej lekkiej atletyki.

Panie rywalizować będą w siedmioboju, a mężczyźni w dziesięcioboju. W trakcie memoriału, siedmioboistki przez dwa dni rywalizować będą w biegach na 100 metrów przez płotki, na 200 i 800 metrów oraz w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie oszczepem, natomiast mężczyźni w dziesięcioboju będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz na 110 metrów przez płotki, a także skakać w dal, o tyczce i wzwyż, pchać kulą oraz rzucać dyskiem i oszczepem.

Niezwykle ciekawa będzie lista startowa bydgoskiego memoriału. Na liście są zwycięzcy ubiegłorocznej edycji: Adrianna Sułek i Czech Ondrej Kopecky. Start w Bydgoszczy zapowiedzieli także m.in. Paulina Ligarska, Julia Słocka, Paweł Wiesiołek i Rafał Horbowicz, ale na stadionie Zawiszy zobaczymy także m.in. Szwajcarkę Geraldine Ruckstuhl – byłą młodzieżową mistrzynię Europy, czy Brytyjkę Jade O’Dowda. Wśród panów, o triumf powalczą mistrz Europy z Amsterdamu Niemiec Kai Kazmirek, a także ósmy zawodnik igrzysk w Rio de Janeiro z 2016 r. Belg Thomas van der Plaetsen.

Zmagania w sobotę, 22 lipca rozpoczną się o 11:00, natomiast dzień później (23.07) – od 10:00.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments