Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMetodą „na policjanta” wyłudzili blisko 100 tysięcy złotych w Krakowie. Kolejny członek szajki oszustów ujęty w Bydgoszczy
opp bydgoszcz
28.04.2021 | 09:32

Metodą „na policjanta” wyłudzili blisko 100 tysięcy złotych w Krakowie. Kolejny członek szajki oszustów ujęty w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Zatrzymania mężczyzny dokonali policjanci z bydgoskich oddziałów prewencji.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Kolejny mężczyzna, który działał w grupie wyłudzającej pieniądze metodą „na policjanta” zatrzymany w Bydgoszczy. – Wobec 34-latka zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu – mówią śledczy.

Do oszustw metodą „na policjanta” doszło w Krakowie. Jak informują śledczy, w kwietniu i sierpniu ubiegłego roku, zatrzymany 34-latek, wraz z innymi przestępcami oszukał trójkę mieszkańców Krakowa, wyłudzając od nich niemal 97 tysięcy złotych. – 20 kwietnia ub.r., fałszywy policjant namówił 52-letniego mieszkańca krakowskich Czyżyn do przelewu bankowego swoich oszczędności w kwocie 20 tysięcy złotych – mówi mł. insp. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Do kolejnego wyłudzenia pieniędzy doszło 25 sierpnia 2020 r., kiedy to nieznani sprawcy, podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji zadzwonili do mieszkańców Prądnika Czerwonego i informowali, że prowadzą działania, które mają na celu zatrzymanie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem kredytów. – Po długich rozmowach telefonicznych, kiedy już zdobyli zaufanie swoich ofiar, podawali numery rachunków bankowych, na które należy przelać pieniądze – mówią śledczy i dodają, że 24-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta aż dwukrotnie wykonali przelewy bankowe na wcześniej wskazane konto. – W ten sposób oszuści wzbogacili się o ponad 77 tys. zł – relacjonują policjanci i precyzują, że pokrzywdzeni nie byli świadomi zagrożenia i bali się o utratę oszczędności swojego życia.

Fakt oszustw szybko zgłoszono policjantom. Efektem prowadzonego postępowania było zatrzymanie pierwszych osób. W listopadzie ub. r. w Bydgoszczy zatrzymano pierwszą osobę, a kolejne osoby zostały zatrzymane w tym roku. – Do marca br., policjanci zatrzymali już sześć osób, które brały udział w oszustwie – mówi rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Śledczy z Krakowa nie odpuścili i szybko ustalili kolejną osobę, która miała związek ze sprawą. W ubiegłym tygodniu, w ręce funkcjonariuszy oddziału prewencji z Bydgoszczy wpadł 34-letni bydgoszczanin. Mężczyznę przewieziono do Krakowa, a w toku śledztwa przyznał się on do winy. – Usłyszał on zarzut oszustwa – zdradzają śledczy i dodają, że grozić może mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się jednocześnie do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści