Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 5
8C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMężczyzna, który chciał wysadzić kamienicę przebywa w areszcie. Miał znęcać się nad rodziną
08.03.2017 | 11:05

Mężczyzna, który chciał wysadzić kamienicę przebywa w areszcie. Miał znęcać się nad rodziną

Z ustaleń policjantów wynika, że w dniu zdarzenia 46-latek spożywał alkohol

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem.

Fot. Stanisław Gazda

46-latek, który wczoraj zabarykadował się w kamienicy przy ul. Podhalańskiej i groził wysadzeniem jej, przebywa obecnie w policyjnym areszcie. Jest też posądzany o znęcanie się nad rodziną.

Przypomnijmy, że we wtorek wieczorem policjanci zostali wezwani do awantury domowej przy ul. Podhalańskiej. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu i zagroził wybuchem gazy. Na miejsce przyjechali policyjni negocjatorzy, straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie gazowe i energetyczne

Kamienicę musiało opuścić osiem osób, które na czas akcji przebywały w podstawionym przez MZK autobusie. O godz. 21 mężczyznę udało się nakłonić do wyjścia. Natychmiast został obezwładniony przez antyterrorystów i przewieziony do szpitala.

46-latek odmówił badania trzeźwości, ale z ustaleń policjantów wynika, że w dniu zdarzenia spożywał alkohol. Po badaniach lekarskich trafił do policyjnej celi. Wstępnie zdarzenie zakwalifikowano jako narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jak poinformowała we wtorek policja, jeszcze wczoraj wieczorem zgłaszająca awanturę domową kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu się przez zatrzymanego nad rodziną.


Powiązane treści