Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleMężczyzna napadł z nożem na policjantów. Wcześniej sterroryzował partnerkę i dziecko!
policjant bydgoszcz
16.06.2020 | 13:32

Mężczyzna napadł z nożem na policjantów. Wcześniej sterroryzował partnerkę i dziecko!

Na zdjęciu: Nocna interwencja policjantów z Wąbrzeźna zakończyła się obezwładnieniem awanturującego się mężczyzny. Teraz za napaść na funkcjonariuszy odpowie przed sądem.

Fot. Stanisław Gazda / zdjęcie ilustracyjne

Dziesięć lat więzienia grozi krewkiemu mężczyźnie, który w niedzielę w nocy wszczął domową awanturę, a później groził policjantom śmiercią. Dramatyczna historia rozegrała w centrum Wąbrzeźna.

Zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie wpłynęło do miejscowej policji przed godziną pierwszą w nocy z soboty na niedzielę (13/14 czerwca). – Policjanci zostali wezwani na interwencję domową. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy konkubent miał awanturować się ze swoją partnerką – relacjonuje mł. asp. Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie.

Po dotarciu na miejsce patrol zastał w mieszkaniu przerażoną kobietę oraz jej 11-letniego syna. Awanturnikiem okazał się zaś 42-latek, który – jak się okazało – miał już bogatą policyjną kartotekę. – Mężczyzna był dobrze znany policjantom ze swojej kryminalnej przeszłości – potwierdza Świerczyński.

Napastnik początkowo swoją agresję ograniczał do słów. Nie reagował jednak na wezwania funkcjonariuszy. Po kilkunastu minutach wydawało się, że emocje już opadły. – Mężczyzna został poproszony przez policjantów o okazanie dokumentu tożsamości – wskazuje rzecznik wąbrzeskiej policji. Wtedy właśnie rozegrały się dramatyczne sceny – z szafki 42-latek wyciągnął… 30-centymetrowy nóż i zaczął nim grozić interweniującym mundurowym, grożąc im pozbawieniem życia. – Funkcjonariusze zachowali jednak czujność i wszelkie zasady bezpieczeństwa. Natychmiast wytrącili mu nóż z dłoni i obezwładnili. Mimo to nadal agresor nie chciał poddać się bez walki, stawiając czynny opór – podkreśla mł. asp. Świerczyński.

W efekcie awanturnik został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W poniedziałek usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów. Za to przestępstwo grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści