Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mężczyzna prowadził auto pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Na widok policji zaczął uciekać

Dodano: 28.09.2022 | 09:26

Na zdjęciu: Mężczyzna prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem alkoholu, a na widok policji zaczął uciekać.

Fot. Szymon Fiałkowski

34-latek prowadził auto nie mając do tego uprawnień. W dodatku był pod wpływem alkoholu.

W sobotę, 24 września 2022 roku po godz. 21:00 policjanci z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą patrolowali ul. Starowiejską w miejscowości Wielgie (pow. lipnowski). Na widok radiowozu, kierowca audi gwałtownie zahamował i zmienił kierunek jazdy wjeżdżając na parking jednego ze sklepów.

Policjanci udali się za nim. Kierujący audi porzucił pojazd i zaczął uciekać. Nie zdążył uciec daleko, ponieważ szybko został złapany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że 34-letni mieszkaniec miejscowości Wielgie był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Badanie trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie grozi zapłata wysokiego świadczenia pieniężnego, zakaz prowadzenia pojazdów i kara 2 lat pozbawienia wolności.

Konsekwencji nie uniknie również kierowca, którego policja z Lipna zatrzymała w miejscowości Szpiegowo (pow. lipnowski). 44-latek nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i to było przyczyną kontroli. Po zatrzymaniu auta okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Grozi mu za to zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments