Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mężczyzna topił się w centrum Bydgoszczy. Uratowali go policjanci na szkoleniu

Dodano: 20.09.2023 | 08:35

Na zdjęciu: 41-latka uratowali policjanci, a poszkodowanego mężczyznę następnie przewieziono na badania do szpitala.

Fot. KMP Bydgoszcz

Przebywający na szkoleniu policjanci z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy uratowali tonącego w Brdzie 41-latka. – To już kolejna udana akcja ratunkowa bydgoskich wodniaków – mówią funkcjonariusze.

Na znajdującego się w Brdzie mężczyznę natrafili policjanci z ogniwa wodnego KMP w Bydgoszczy – st. sierż. Arkadiusz Zakrzewski, st. post. Jakub Milewski i st. post. Przemysław Madziński. – Zauważyli mężczyznę, który wykonywał nerwowe i nieskoordynowane ruchy rękoma, aby utrzymać się na powierzchni wody – mówi mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że zauważając tę sytuację, mundurowi podjęli akcję ratunkową.

41-latek został przeniesiony na pokład łodzi, a policjanci rozpoczęli akcję udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Mężczyzna był mocno wyziębiony, a następnie zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, który poszkodowanego bydgoszczanina przewiózł do szpitala na dalsze badania.

To już kolejna udana akcja ratunkowa bydgoskich wodniaków. – W trakcie wakacji kilkukrotnie ratowali życie i zdrowie żeglarzy oraz osób wypoczywających nad wodą – dodaje Bratz.

0 0 votes
Article Rating
Mężczyzna topił się w centrum Bydgoszczy. Uratowali go policjanci na szkoleniu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments