Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mężczyzna zginął pod kołami tramwaju w Fordonie. Prokuratura ma opinię biegłego

Dodano: 08.12.2023 | 12:45

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku na wysokości przystanku Andersa / Gieryna w Fordonie doszło w maju br.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum

Po ponad pół roku, śledczy z nadzorującej postępowanie Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ otrzymali ekspertyzę biegłego z zakresu ruchu drogowego po tragicznym wypadku w Fordonie, w którym zginął 48-latek. – Obecnie ją analizujemy, niewykluczone, że będzie postawiony zarzut – słyszymy w prokuraturze.

Jak już informowaliśmy, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w połowie maja br., na wysokości przystanku tramwajowego Andersa/Gieryna w Fordonie. Na torowisku ujawniono wówczas zwłoki 48-letniego mężczyzny. Śledczy informowali później, że ofiarą był bezdomny, który ześlizgnął się ze schodka przy próbie wejścia do tramwaju.

Prokuratorzy zlecili przeprowadzenie sekcji zwłok 48-latka. Ta wykazała, że przyczyną śmierci były obrażenia wielonarządowe, ale równolegle do sprawy powołany został biegły z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. I to na jego opinię najdłużej musieli oczekiwać śledczy. Jak się dowiadujemy, niedawno wpłynęła ona na biurka śledczych.

– Mogę potwierdzić, że taka opinia wpłynęła do nas – mówi nam zastępca szefa nadzorującej postępowanie Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Adam Lis. Z opinii wynika, że do wypadku przyczynili się zarówno motornicza tramwaju, jak i sam 48-latek. Biegły ocenił – jak się dowiadujemy – że kobieta nienależycie obserwowała wskazanego przystanku przed odjazdem z niego, jak i tyłu wagonu, zaś mężczyzna usiłował wejść do tramwaju już po tym, jak nadany został sygnał dźwiękowy o zamknięciu drzwi i zignorował ostrzeżenia.

Na razie w sprawie nie ma postawionych zarzutów. – Opinia jest w tej chwili szczegółowo analizowana – dodaje prok. Lis i precyzuje, że postawiony może zostać zarzut z art. 177 p. 2 kodeksu karnego, tj. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co może grozić do ośmiu lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments