Bydgoszcz
21C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMiał siekierę, terroryzował klientów baru w centrum miasta i groził jednej z nich. Wpadł w ręce kryminalnych
30.01.2019 | 06:29

Miał siekierę, terroryzował klientów baru w centrum miasta i groził jednej z nich. Wpadł w ręce kryminalnych

Mężczyzna trafił już do aresztu.

Na zdjęciu: Zatrzymany 22-latek decyzją sądu trafił na najbliższe trzy miesiące za kratki.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali 22-latka, który awanturował się w jednym z barów. Miał siekierę i groził tym narzędziem jednej z klientek obiektu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 24/25 stycznia w barze przy ul. Czartoryskiego. – Dyżurny z komisariatu na bydgoskim Szwederowie otrzymał informację o agresywnym mężczyźnie, który siekierą terroryzuje obsługę i klientów – mówi kom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Policjanci po przyjeździe na miejsce i wejściu do środka lokalu zauważyli opisywanego mężczyznę, którego szybko obezwładnili, a następnie zabezpieczyli siekierę. To właśnie użyciem tego narzędzia groził jednej z klientek baru. – Zażądał od niej natychmiastowego przekazania mu pieniędzy w kwocie 500 złotych i groził jednocześnie, że w przypadku odmowy spełnienia żądania, obetnie kobiecie ręce. W efekcie napastnikowi udało się zabrać pokrzywdzonej torebkę – dodaje rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Jak się później okazało, 22-latek był agresywny także w stosunku do innych klientów tego obiektu, a także barmanów, na których pluł. To nie koniec jego problemów, bo w chwili zdarzenia był pijany, we krwi mężczyzny były prawie dwa promile alkoholu.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura Bydgoszcz – Południe. Śledczy postawili Krystianowi Cz. zarzut z art. 280 pkt. 2 kk, mówiący o tym, że jeśli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym równie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech.

Podejrzany nie przyznał się do stawianego mu zarzutu, ale najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy podzielił argumentację prokuratury. Ta wnioskowała o taki środek zapobiegawczy z uwagi na uzasadnioną obawę matactwa procesowego oraz grożącą podejrzanemu surową karę.


Powiązane treści