Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -7 • L -7
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMieli znaczne ilości narkotyków i je rozprowadzali
16.06.2018 | 08:30

Mieli znaczne ilości narkotyków i je rozprowadzali

Na zdjęciu: Blisko 700 gr amfetaminy nie trafi do odbiorców.

Fot. Policja

Żnińscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Mundurowi zabezpieczyli blisko 700 g amfetaminy, ponad 6 g suszu roślinnego i 2 tabletki extazy. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Jeszcze dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Wspólna realizacja kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żninie oraz funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Policjanci ustalili, że 31- letni mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski może posiadać na terenie swojej posesji znaczne ilości narkotyków oraz może zajmować się ich rozprowadzaniem. Natomiast 30-latek z tej samej gminy miał pomagać w ich ukrywaniu.

Policjanci zapukali pod ustalone adresy. W toku przeprowadzonych przeszukań u 30 i 31–latka ujawniono łącznie blisko 700 g amfetaminy, ponad 6 g suszu roślinnego i 2 tabletki extazy.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i dowiezieni do żnińskiej komendy. Dzisiaj (15.06.18) podejrzani usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich rozprowadzanie, za co zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Jeszcze dziś obydwaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.


Powiązane treści