Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiasto czeka na wspólne inwestycje. Trzy projekty już zaakceptowane
04.03.2016 | 12:07

Miasto czeka na wspólne inwestycje. Trzy projekty już zaakceptowane

Nadal można zgłaszać inwestycje do realizacji w programie inicjatyw lokalnych.

Na zdjęciu: Stowarzyszenia mieszkańców muszą zapewnić 25% środków na inwestycję.

Fot. ST/archiwum

Miasto zachęca bydgoszczan do zaangażowania się w program inicjatyw lokalnych. W tym roku już trzy inwestycje zostały skierowane do realizacji.

Program inicjatyw lokalnych zakłada współpracę mieszkańców z miastem. Stowarzyszenia bydgoszczan, które zbiorą środki na realizację inwestycji na poziomie 25 procent, mogą liczyć na wykonanie prac w bieżącym roku budżetowym. Jest to sposób m.in. na remonty ulic o niewielkim znaczeniu komunikacyjnym. Do tej pory miasto zrealizowało wszystkie zadania zgłoszone przez mieszkańców, które spełniły wymogi formalne.

W tym roku zatwierdzono już trzy inwestycje. Przy ul. Łukasiewicza powstanie ulica wewnętrzna przy bloku nr 7, przy ul. Nakielskiej zostanie przebudowany chodnik na wysokości pętli tramwajowej, a ulica Księżycowa na Wilczaku zyska nową nawierzchnię

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z programu mogą kontaktować się z zespołem ds. inicjatyw lokalnych – tel. 52 58 58 721 lub 52 58 58 329, mail: inicjatywylokalne@um.bydgoszcz.pl, adres: ul. Grudziądzka 9-15, budynek A, II piętro, pok. 201.


Powiązane treści