Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H -1 • L -1
7C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMiasto o najczystszym powietrzu w Polsce znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim!
Park Solankowy - Inowrocław - LG (4)
17.05.2016 | 09:44

Miasto o najczystszym powietrzu w Polsce znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim!

Światowa Organizacja Zdrowia przeanalizowała czystość powietrza w 153 polskich miastach.

Na zdjęciu: Park Solankowy w Inowrocławiu to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Inowrocław zajął pierwsze miejsce w rankingu WHO dotyczącym miast o najczystszym powietrzu w Polsce. Pokonał 152 inne polskie miejscowości.

Twórcy zestawienia zauważyli, że wśród polskich miast to jedynie Inowrocław spełnia wszystkie zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych miast. Ponad 30 polskich miast znalazło się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej, a zwycięzcą tego niepochlebnego zestawienia jest Żywiec.

Inowrocław słusznie może być określany jako zdrowe miejsce. Pomimo że jest miastem przemysłowym, to nie brakuje w nim części uzdrowiskowej. Władze miasta prowadzą politykę proekologiczną i wprowadzają liczne zmiany korzystnie wpływające na środowisko. Do przeprowadzonych działań na pewno można zaliczyć budowę Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, wprowadzenie odbioru odpadów komunalnych, stworzenie punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) oraz zakup nowych autobusów o napędzie hybrydowym i elektrycznym. Szczególnie istotny jest ten ostatni czyn, gdyż dzięki niemu Inowrocław stał się pierwszym miastem europejskim, w którym połowa autobusów komunikacji zbiorczej to najnowsze pojazdy w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego.

Jednak władze miasta nie chcą spocząć na laurach i zamierzają wprowadzać kolejne zmiany. Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza zauważa, że jest jeszcze wiele do zrobienia.


Powiązane treści