Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 20 • L 18
15C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMiasto odmaluje mural Golloba. „Niech ta niedziela będzie świętem dla Tomka”
Bruski-Błękitny Poranek_SG (8)
07.10.2018 | 14:08

Miasto odmaluje mural Golloba. „Niech ta niedziela będzie świętem dla Tomka”

Na zdjęciu: Rafał Bruski zadeklarował odmalowanie muralu.

Fot. SG

W niedzielę rano informowaliśmy o zniszczeniu muralu Tomasza Golloba na Miedzyniu. Szybko na wieści o akcie wandalizmu zareagował prezydent Rafał Bruski, który zadeklarował, że miasto pokryje koszty odmalowania dzieła.

Mural Golloba namalowany na ścianie przy ul. Nakielskiej został odsłonięty w sobotnie południe. Nie minęła doba, a już został pomazany przez niezidentyfikowanego sprawcę. – „Jesteś nieznany i taki pozostaniesz pewnie do końca swojego marnego życia. W przeciwieństwie do Tomasza Golloba. Możesz zamalować sto murali, a i tak pamięci i emocji, których dostarczył nam Ten człowiek nie zniszczysz!!!” – napisano na fanpage’u Miedzyń i Prądy Bydgoszcz.

W niedzielę rano na informację o zniszczeniu muralu zareagował prezydent Rafał Bruski. – Nie da się tego pojąć rozumem. Przykro mi z dwóch powodów. Tego, że dotyczy to Tomka, ale także z powodu wszystkich darczyńców, wśród których bez rozgłosu mam zaszczyt być – napisał prezydent, który zadeklarował też, że miasto sfinansuje odmalowanie muralu. – Niech ta niedziele będzie wielkim świętem dla Tomka!

W niedzielę odbędzie się turniej Asy dla Golloba. Początek zmagań żużlowców na stadionie Polonii o godzinie 15:00.


Powiązane treści