Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMiasto ogłosiło przetarg na rower miejski. Będą stacje na Czyżkówku i Osowej Górze
26.06.2017 | 12:33

Miasto ogłosiło przetarg na rower miejski. Będą stacje na Czyżkówku i Osowej Górze

Miasto oczekuje na oferty od operatorów roweru miejskiego.

Na zdjęciu: Miasto szuka operatora systemu BRA na trzy najbliższe lata.

Fot. ST

Urząd miasta ogłosił przetarg na kolejne trzy lata funkcjonowania roweru miejskiego. Obecnie operatorem systemu jest firma BikeU.

W poniedziałek władze miasta ogłosiły przetarg na rozbudowę sieci Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W przetargu zawarto wymóg zwiększenia stacji BRA i zakup nowych rowerów. W latach 2018-2020 ma być 51 stacji i 550 nowych rowerów, a także 765 terminali do mocowania rowerów.

W ramach rozszerzenia sieci ma powstać 16 nowych stacji BRA, z czego aż 12 w Fordonie, a cztery kolejne – na Górzyskowie, Glinkach, Bartodziejach i w pobliżu Ronda Kujawskiego. Nowe lokalizacje BRA skonsultowano z przedstawicielami środowisk rowerowych i zespołem ds. polityki rowerowej Miasta Bydgoszczy. Co więcej, miasto zapowiedziało, że po remoncie ul. Grunwaldzkiej  do systemu włączone zostaną także Czyżkówko i Osowa Góra.

W przetargu decydować będą m.in. cena i  skrócenie czasu reakcji na usuwanie zgłaszanych usterek. Umowa ma zostać podpisana jesienią.

Budowane będą także nowe drogi rowerowe. W pierwszej kolejności powstaną drogi na odcinku wzdłuż całej ul. Grunwaldzkiej i na II odcinku Trasy Uniwersyteckiej – od ul. Wojska Polskiego do Magnuszewskiej.


Powiązane treści