Bydgoszcz
21C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 23 • L 20
17C
Wt
16C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaMiasto podzieliło środki na sport. Kto dostał najwięcej?
Polonia Bydgoszcz,  Cuiavia Inowrocław - ST (3)
22.02.2018 | 10:18

Miasto podzieliło środki na sport. Kto dostał najwięcej?

W tegorocznym budżecie na sport znalazło się ponad pół miliona złotych.

Na zdjęciu: Piłkarze Cuiavii otrzymali najwięcej środków z miejskiego ratusza.

Fot. Sebastian Torzewski

Inowrocławski ratusz rozdzielił środki finansowe na kluby sportowe w 2018 roku. Łącznie na ten cel przeznaczono ponad pół miliona złotych.

Na tegoroczną działalność sportową, dotację od miasta otrzymało kilkadziesiąt klubów oraz stowarzyszeń. Urząd miejski przeznaczył na sport w tym roku o ponad 100 tysięcy zł więcej, niż miało to miejsce w 2017 r.

Największym beneficjentem dotacji jest Cuiavia. Klub otrzymał z ratusza ponad 75 tys. złotych. 67 tysięcy zostanie przeznaczonych na zespół piłkarski występujący w IV lidze, zaś kolejne 8 tys. na sekcję bokserską. Blisko 40 tys. zł otrzymał MKS, który zajmuje się szkoleniem młodzieży w lekkiej atletyce. 28 tys. wpłynie na konto Noteci zajmującej się sekcją tenisa stołowego, a kolejne 20 tys. – dla miejskiego TKKF, który organizuje masowe imprezy sportowo-rekreacyjne.

Jak przypomniał ratusz, w ubiegłym roku na sport wydano 452 tys. zł. – Sukcesów dorosłych sportowców nie będzie, jeśli nie otrzymają wsparcia w początkowym okresie kariery – mówi prezydent miasta. – Młodzi sportowcy z Inowrocławia to powód do domu wszystkich mieszkańców, dlatego staram się zwiększać wsparcie dla naszych sportowców – dodaje Ryszard Brejza.


Powiązane treści