Bydgoszcz
2C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMiasto rozpoczyna konsultacje w sprawie metropolii. Potrwają miesiąc
Urząd Miasta Bydgoszczy
01.02.2016 | 11:27

Miasto rozpoczyna konsultacje w sprawie metropolii. Potrwają miesiąc

Od 1 lutego do 1 marca mieszkańcy Bydgoszczy mogą wyrazić swoją aprobatę bądź sprzeciw w sprawie utworzenia Metropolii Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Miasto chce poznać opinię mieszkańców na temat utworzenia metropolii.

Fot. Leszek Grabowski

Od poniedziałku, przez najbliższych trzydzieści dni, bydgoski ratusz czeka na głosy mieszkańców w sprawie utworzenia wraz z innymi gminami związku o nazwie Metropolia Bydgoszcz. Głosować można na trzy sposoby.

Karta konsultacyjna zawiera tylko jedno pytanie – czy jesteś za utworzeniem przez Miasto Bydgoszcz wraz z innymi Gminami związku metropolitalnego o nazwie Metropolia Bydgoszcz? I trzy możliwe odpowiedzi – „TAK”, „NIE” oraz „WSTRZYMUJĘ SIĘ”. Pod odpowiedziami znajduje się również rubryka na uwagi zgłaszane w tej sprawie przez uczestnika konsultacji.

Konsultacje są potrzebne, aby rada miasta mogła wyrazić ostateczną i wiążącą (a nie, jak dotychczas, intencyjną) wolę przystąpienia do metropolii. Można wziąć w nich udział na trzy sposoby: poprzez specjalny formularz osadzony na stronie miasta – www.bydgoszcz.pl, w wersji papierowej – za pomocą dokumentu pobranego w ratuszu przy ulicy Jezuickiej bądź podczas spotkań w siedzibach rad osiedli z członkami zespołu ds. konsultacji.

Wyniki konsultacji zostaną opublikowane po ich zakończeniu w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Prawo do wzięcia w nich udziału mają wyłącznie mieszkańcy miasta nad Brdą.


Powiązane treści