Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMiasto rozpoczyna przygotowania do świątecznego jarmarku. Będą spore zmiany w Śródmieściu
21.11.2019 | 21:37

Miasto rozpoczyna przygotowania do świątecznego jarmarku. Będą spore zmiany w Śródmieściu

Tymczasowa organizacja ruchu będzie wprowadzana stopniowo już od piątku, 22 listopada.

Na zdjęciu: Ruch na ulicy Mostowej oraz Grodzkiej ulegnie zmianie. Ta pierwsze będzie w trakcie jarmarku całkowicie wyłączona z ruchu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Chociaż do rozpoczęcia jarmarku bożonarodzeniowego pozostały jeszcze dwa tygodnie, miasto już rozpoczyna przygotowania do niego. Pierwsze zmiany w ruchu zaplanowano na piątek, 22 listopada.

Właśnie w piątek wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na placu Teatralnym. Dwa dni później, czyli w niedzielę, zarówno plac Teatralny, jak i ulica Mostowa zostaną zamknięte dla ruchu. Ruch na prostopadłej do Mostowej ulicy Grodzkiej zostanie z kolei odwrócony. Od spichrzy będzie można kierować się wyłącznie w kierunku ulicy Podwale.

Wjazd na zamknięte ulice będą możliwy przez cały dzień jedynie dla pojazdów służb miejskich. Samochody zaopatrujące jarmark będą mogły wjechać tam w dwóch przedziałach czasowych – w dni powszednie od 8:00 do 11:00 oraz od 20:00 do 22:00, natomiast w weekendy – od 8:00 do 11:00 i od 21:00 do 23:00. Auta obsługujące banki znajdujące się na wspomnianym placu Teatralnym będą mogły dojechać w ich sąsiedztwo także od 8:00 do 11:00.

Jak informuje bydgoski ratusz, w najbliższych dniach montowana będzie infrastruktura jarmarku. Na moście Staromiejskim ustawiane będą – z wykorzystaniem dźwigu – świąteczne pawilony. Bezpośrednio przed inauguracją jarmarku – 4 i 5 grudnia stragany będą mogły być zaopatrywane przez całą dobę. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w tej części Śródmieścia do 31 grudnia.

W piątek urząd miasta ma podpisać również umowę na instalację świątecznych iluminacji. Jak zapewniają urzędnicy, w tym roku pojawi się wiele nowości. Ozdobione i podświetlone zostaną ulice, drzewa oraz mosty. Z budżetu miasta przekazano na ten cel około 390 tysięcy złotych.

Szczegóły jarmarku bożonarodzeniowego, który rozpocznie się w mikołajki (6 grudnia) na placu Teatralnym i ulicy Mostowej opisywaliśmy szczegółowo w środę.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści