Bydgoszcz
23C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 24 • L 22
28C
Nd
26C
Pon
23C
Wt
24C
Sr
24C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiasto szuka chętnych na rozbiórkę trybuny stadionu Polonii. Wstęp do modernizacji
żużel Polonia Bydgoszcz
18.08.2018 | 15:57

Miasto szuka chętnych na rozbiórkę trybuny stadionu Polonii. Wstęp do modernizacji

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Na remont stadionu Polonii kibice żużla czekają od wielu lat.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

W piątek bydgoski ratusz ogłosił przetarg na realizację robót rozbiórkowych trybuny B stadionu Polonii oraz przylegających do niego budynków. Prace miałyby rozpocząć się jesienią i zakończyć na przełomie roku.

O ogłoszeniu przetargu najpóźniej 17 sierpnia zapewniał pod koniec lipca prezydent Rafał Bruski podczas konferencji prasowej z Jerzym Kanclerzem, menedżerem Polonii Bydgoszcz. Podobnie mówił na początku lipca na spotkaniu z mieszkańcami, ale już w połowie ubiegłego miesiąca realizacja tych zapowiedzi stanęła pod znakiem zapytania. Powód – jego zastępca Mirosław Kozłowicz miał wydać pozwolenie na dłuższe niż pierwotnie planowano prace projektowe. Interwencja Bruskiego miała z kolei tym przesunięciom zapobiec. – Musiałem w tym celu zwołać w trybie pilnym dwie narady – wskazywał kilka tygodni temu prezydent.

Informacje o jakichkolwiek zmianach w kalendarzu modernizacji obiektu przy ulicy Sportowej od dawna działają na wiele środowisk, zwłaszcza związanych bezpośrednio z żużlową Polonią, jak płachta na byka. O remoncie wysłużonego stadionu słyszą oni bowiem od lat. I od lat sprawa jest odkładana w czasie. W tym roku, pod naciskiem opinii publicznej i koalicyjnego SLD wpisano do budżetu miasta 7,7 miliona złotych na przebudowę stadionu.

Część z tych środków trafi na rzecz wykonawcy rozbiórki obiektów zlokalizowanych na przeznaczonej do remontu trybunie B. Usunięta ma zostać sama widownia na przeciwległej prostej, a także budynki stanowiące od lat park maszyn po przeciwnej stronie nasypu. Miasto oczekuje również od wykonawcy zlikwidowania ewentualnych kolizji z infrastrukturą podziemną i przygotowanie terenu pod prace przy wznoszeniu nowej trybuny. Ratusz zadeklarował, że we wrześniu ogłosi przetarg na jej wykonanie.

Tyle że budowa samej trybuny to melodia przynajmniej przyszłego roku. Na oferty firm rozbiórkowych bydgoski magistrat czeka bowiem do początku września. Realny termin podpisania umowy z wykonawcą to druga połowa września, ale sam start prac nastąpi nie wcześniej niż 8 października, czyli dzień po turnieju charytatywnym „Asy dla Golloba”. Na realizację przewidzianych w przetargu zadań miasto daje potencjalnym wykonawcom dziesięć tygodni. Oczywiście, o ile – co także zapisane jest w specyfikacji przetargowej – nie wystąpią sytuacja niezależne od żadnej ze stron umowy (np. załamanie pogody). Optymistycznym terminem zakończenia rozbiórki jest zatem przełom 2018 i 2019 roku.

Dla zainteresowanych firm urzędnicy przygotowali wizję lokalną, która odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 10:00.


Powiązane treści