Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Miasto szuka nastoletnich hakerów. Można wygrać pieniądze

Dodano: 12.11.2019 | 11:18

Na zdjęciu: Ratusz zorganizował konkurs dla młodych bydgoszczan interesujących się informatyką.

Fot. freeimages

Miasto Bydgoszcz organizuje konkurs dla uczniów bydgoskich szkół, którzy interesują się informatyką. Ich zadaniem będzie złamanie zabezpieczeń w systemach teleinformatycznych ratusza.

Bug Bounty Bydgoszcz potrwa od 1 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku. – Jego celem jest promowanie działań „ethical hacker” i „white hat hacker”. Dzięki idei wspierającej bezpieczeństwo organizacji planujemy zwiększyć bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych użytkowanych przez miasto Bydgoszcz – wyjaśniają urzędnicy.

Zadaniem uczestników będzie znalezienie „dziur” w systemie konkursowym. Regulamin opisuje, jak punktowane są poszczególne typy znalezionych podatności.  – Jeśli znajdziesz błędy/podatności w systemie, wyślij zgłoszenie. Zgłoszenie możesz wysłać tylko raz! Musisz zdecydować, czy wysyłasz zgłoszenie z mniejszą liczbą znalezionych podatności, ale za to wcześniej, czy też wysyłasz je później, ale z większą liczbą znalezionych „dziur”. Wszystko ma znaczenie – zarówno czas wysłania zgłoszenia, jak i liczba typów znalezionych podatności – tłumaczą organizatorzy zmagań. Szczegóły można znaleźć w regulaminie dostępnym na stronie bbb.um.bydgoszcz.pl

Trzech najskuteczniejszych uczestników zgarnie nagrody pieniężne –  za I miejsce: 2.000 zł, za II miejsce: 1.000 zł,  a za III miejsce: 500 zł. Uczestnicy niepełnoletni mogą uczestniczyć w konkursie za zgodą prawnych opiekunów. Oświadczenie opiekuna należy wysłać wraz z formularzem zgłoszeniowym drogą elektroniczną w postaci skanu. W przypadku otrzymania nagrody trzeba będzie okazać oryginał oświadczenia.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DesignBox
4 lat temu

Wow – fajna inicjatywa 🙂