Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 4 • L 3
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMichał Bukowiński nowym dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy
Michał Bukowiński
14.02.2021 | 15:34

Michał Bukowiński nowym dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Michał Bukowiński w czasie protestu w obronie niezawisłości sądownictwa w styczniu 2020 roku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Michał Bukowiński został nowym dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Zastąpił na tym stanowisku Justynę Mazur.

Walne zgromadzenie bydgoskiej Izby Adwokackiej odbyło się w sobotę, 13 lutego. Z uwagi na epidemię jego tradycyjny przebieg zastąpiły obrady online. Również głosowanie odbyło się drogą elektroniczną. Kandydatów na stanowisko dziekana ORA oraz innych organów statutowych samorządu adwokackiego w Bydgoszczy można było zgłaszać do poniedziałku, 8 lutego. Ich pełne listy zostały zaś opublikowane w miniony czwartek.

Wyniki wyborów nie mogły zaskoczyć – Michał Bukowiński był jedynym kandydatem na schedę po Justynie Mazur, która pełniła funkcję dziekana przez dwie minione kadencje. Warto dodać, że nowy dziekan już w poprzedniej kadencji pełnił funkcję wicedziekana. Prezesem Sądu Dyscyplinarnego została Magdalena Kowal-Mindak, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej – Maciej Sokal, zaśrzecznikiem dyscyplinarnym – Justyna Komowska. Komowska wspólnie z Bukowińskim otrzymali ponadto odznaki „Adwokatura zasłużonym”.

Dotychczasowa dziekan ORA Justyna Mazur nadal będzie jej członkiem. Wspólnie z Bukowińskim, Komowską oraz Ewą Czerską, Januszem Olkiewiczem i Bogusławem Owsianikiem została także wytypowana na delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury.

Michał Bukowiński urodził się w 1978 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Od 2005 roku prowadzi kancelarię prawną w Bydgoszczy. Od wielu miesięcy jest zaangażowany w działania na rzecz niezawisłości sędziowskiej i obrony praworządności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści