Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 3 • L 1
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMiędzynarodowy sukces bydgoskiego producenta. Wygrał Perfect Beat Challenge w Holandii!
oer_perfect_beat_challenge_nadeslane
10.08.2017 | 10:53

Międzynarodowy sukces bydgoskiego producenta. Wygrał Perfect Beat Challenge w Holandii!

Rafał "OER" Skiba wygrał rywalizację drugi raz z rzędu.

Na zdjęciu: OER z nagrodami za zwycięstwo w tegorocznej odsłonie Perfect Beat Challenge.

Fot. archiwum prywatne

Bydgoski producent muzyczny Rafał Skiba znany lepiej jako OER okazał się bezkonkurencyjny podczas rywalizacji Perfect Beat Challenge 2017, która odbyła się w ramach festiwalu Notorious IBE w holenderskim Heerlen.

OER, który bronił tytułu wywalczonego przed rokiem, okazał się lepszy od szesnastu konkurentów. Każdy z uczestników miał godzinę na przygotowanie najlepszego jego zdaniem beatu. – Pracowaliśmy na swoim sprzęcie, ale każdy otrzymał identyczną paczkę z dźwiękami od organizatorów – opisuje w rozmowie z nami Skiba.

Po zakończeniu pracy wszystkie propozycje były zgrywane i odsłuchiwane w obecności trzyosobowego jury. – W jego skład wchodzą między innymi członkowie grupy producenckiej Killing Skills – wyjaśnia OER. Killing Skills znani są w Polsce ze współpracy z Adamem Ostrowskim, czyli O.S.T.R-em. Wyprodukowali między innymi płytę Tabasko „Ostatnia szansa tego rapu”, której łodzianin jest członkiem.

Po pierwszym odsłuchaniu beatów z 17 uczestników sędziowie wytypowali siódemkę. Następnie – już bez dodatkowego odsłuchu – wskazali najlepszą trójkę. Jako ostatniego wywołali właśnie OER-a. – Dla mnie udział w tej imprezie to element zajawki. Zawsze mam włączone radary na takie imprezy, zwłaszcza że w Europie odbywa się ich zaledwie kilka, a w Polsce – nie ma ich w ogóle – podkreśla. Trzydniowy festiwal hip-hopowy Notorious IBE w Heerlen (miejscowość niedaleko Kerkrade, blisko granicy z Niemcami) przyciąga czołowe postacie ze środowiska z całego świata. – Miałem okazję poznać i porozmawiać z wieloma legendami, które do tej pory widziałem głównie w telewizji – dodaje Rafał Skiba.

OER w pokonanym polu pozostawił producentów nie tylko z Europy, ale również – między innymi – ze Stanów Zjednoczonych. – Dlatego faktycznie można powiedzieć, że wygrałem nieoficjalne mistrzostwa świata – podsumowuje.

Poniżej film z beatem, dzięki któremu OER wygrał Perfect Beat Challenge w 2016 roku.


Powiązane treści