Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeMiejska pasieka w Bydgoszczy. Ule postawiono na dachu Zielonych Arkad [ZDJĘCIA]
27.06.2023 | 19:35

Miejska pasieka w Bydgoszczy. Ule postawiono na dachu Zielonych Arkad [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: CH Zielone Arkady / materiały prasowe

Zielona Pasieka stanęła na dachu Centrum Handlowego Zielone Arkady w Bydgoszczy. – Przy współpracy z profesjonalistami z firmy Beeup.pl, tysiące pszczół zasiedliło ustawione tam ule – informują przedstawiciele centrum.

– Zielona Pasieka to nasze najnowsze przedsięwzięcie i zapewne nieostatnie – mówi dyrektor CH Zielone Arkady Ewa Krassowska i przypomina, że w funkcjonowaniu galerii kluczową rolę odgrywają kryteria zrównoważonego rozwoju. – Działamy nie tylko poprzez efektywne zarządzanie instalacjami i energią oraz optymalnie zaplanowaną strategięMamy stacje ładowania hulajnóg oraz samochodów elektrycznych, przy wejściach do centrum znajdują się parkingi rowerowe i stacje naprawy jednośladów – wylicza Krassowska.

Pszczeli ul został ustawiony na dachu galerii w Bydgoszczy. W jednym ulu – jak wyliczają przedstawiciele galerii – może mieszkać nawet sto tysięcy pszczół, które odgrywają w ekosystemie niezwykle ważną rolę. – Są nie tylko producentami pysznego miodu, ale także głównymi zapylaczami roślin – przypominają. Opiekunowie pszczół z firmy Beeup.pl przeprowadzili także w ostatnich dniach wizję lokalną, a jej wyniki były jednoznaczne – w promieniu dwóch kilometrów znajduje się wiele roślin, dzięki którym pszczoły będą mogły pozyskiwać nektar oraz pyłek. Wystarczy wspomnieć, że obok galerii od strony ul. Wojska Polskiego znajduje się łąka kwietna, o którą dba zarządca centrum.

Kwestie ustawienia uli oraz odpowiedniego zabezpieczenia pszczół były priorytetem, dlatego też każdy ul wykonany jest z drewna i specjalnie zabezpieczony dzięki czemu zarówno latem chroni pszczoły przed wysoką temperaturą jak i zimą przed niską temperaturą. Miejska pasieka ustawiona na dachu Zielonych Arkad to nie tylko miejsce pracy dla pszczół, ale także symbol zaangażowania w troskę o środowisko naturalne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments