[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na Bocianowie powstaje miejski sad [ZDJĘCIA]

Dodano: 02.05.2022 | 13:20

Na zdjęciu: Miejski sad rozkwitnie przy budynkach dawnych zakładów Kobra i niegdysiejszych koszarach.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na Bocianowie, w rejonie skrzyżowania ulic Pomorskiej i Chocimskiej trwa urządzanie miejskiego sadu. To zwycięski pomysł mieszkańców wybrany w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Miejski sad to pomysł zgłoszony przez mieszkańców Bocianowa w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. – Na projekt „Bocianowo na zielono” zagłosowało 171 mieszkańców. Zadanie, poza utworzeniem miejskiego sadu przewiduje także montaż koszy na odpady na placu Kościuszki. Na to zadanie zabezpieczyliśmy w budżecie miasta ponad 70 tys. zł – informuje biuro prasowe bydgoskiego ratusza.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Tak ma wyglądać Bocianowo. Nowy plan miejscowy dopuszcza realizację linii tramwajowej [WIZUALIZACJE]


Jak wyliczają urzędnicy, na Bocianowie posadzone zostały następujące rośliny owocowe: krzewy jagodowe, jeżynowe, agrestowe, borówkowe, aronii, a także czarnej i czerwonej porzeczki. Na zieleńcu zasadzone zostały również drzewka owocowe: jabłonie, śliwy, wiśnie i grusza. – W ogródku zamontowana została także tablica edukacyjna, mająca na celu zachęcenie mieszkańców do sadzenia roślin owocowych w mieście. Cały teren został ogrodzony. Zgodnie z ideą pomysłodawców ma to być miejsce, w którym bydgoszczanie bezpłatnie skorzystają z darów natury. Z pewnością opieka sąsiadów i dobra ręka do roślin wpłynie na ilość i jakość owoców – czytamy w komunikacie UMB.

Miejski sad Bydgoszcz. To nie jedyne takie miejsce w mieście

Urzędnicy dodają, że miejski sad na Bocianowie to kolejne tego typu zamierzenie na terenie Bydgoszczy. – W zeszłym roku, budując miejską pasiekę posadziliśmy 16 drzew owocowych – jabłoni, śliw i grusz. Kwiaty tych owocowych roślin są doskonałym pokarmem dla pszczół, które zamieszkały w pasiece. Z owoców, które wyrosną nad Kanałem Bydgoskim cieszyć się będą mogli mieszkańcy – podkreśla biuro prasowe. To zadanie także zostało zrealizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments