Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 8km/h SSW
H 8 • L 7
6C
Pon
4C
Wt
1C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMieli znaczne ilości dopalaczy – staną przed sądem
Dopalacze1
05.09.2018 | 14:02

Mieli znaczne ilości dopalaczy – staną przed sądem

Na zdjęciu: Mieli dopalacze. Już ich nie puszczą w obieg!

Fot. Archiwum

Dwaj bydgoszczanie odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości dopalaczy. Podejrzani usłyszeli zarzuty ze znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 28 i 42-latek wpadli w ręce kryminalnych z bydgoskiego wydziału narkotykowego. Policjanci zabezpieczyli przy nich ponad 100g zakazanych środków psychoaktywnych.

Policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy ustalili, że na terenie Bydgoszczy mogą być rozprowadzane dopalacze. Trop doprowadził ich do mieszkańca osiedla Jachcice. Tam na jednej z ulic, w samochodzie, funkcjonariusze namierzyli typowanego przez nich 28-latka. Mężczyzna był w towarzystwie kolegi. Obaj zostali wylegitymowani i sprawdzeni.

W trakcie kontroli wszystko się potwierdziło. Kryminalni znaleźli przy nich woreczki z białym proszkiem oraz brązowymi kryształkami. 28 i 42-latek zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Mężczyźni byli znani policjantom z podobnych przestępstw.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Śródmieścia. Zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego laboratorium. Ekspertyza laboratoryjna potwierdził, że są to dopalacze (4CMC). Substancje znajdują się w wykazie nowych zakazanych środków psychoaktywnych stanowiących załącznik do Rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Śródmiejscy funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 28 i 42-latkowi zarzut określony w artykule 62b ust. 2 znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za posiadanie znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Powiązane treści