Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Miesiąc do rundy Tauron SEC w Bydgoszczy. „Nie mieliśmy wątpliwości, aby tu wrócić”

Dodano: 10.08.2023 | 22:32

Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski otrzymał od organizatorów dziką kartę na turniej Tauron SEC w Bydgoszczy, który odbędzie się 9 września.

Fot.

Po raz trzeci w historii Bydgoszcz będzie gospodarzem rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Na trzeci tegoroczny turniej Tauron SEC, dziką kartę otrzymał Wiktor Przyjemski.

To była pierwsza z dwóch konferencji prasowych poświęcona bydgoskiej rundzie cyklu. – Na drugiej konferencji pod koniec sierpnia, rozlosowane zostaną numery startowe na bydgoski turniej – zapowiadają jego organizatorzy, którzy na stadionie Polonii ogłosili nazwisko zawodnika, którego zobaczymy 9 września z dziką kartą.

Tutaj zaskoczenia nie ma żadnego, bo dziką kartę otrzymał Wiktor Przyjemski – czołowy zawodnik Abramczyk Polonii, a także zajmujący drugie miejsce w rankingu najskuteczniejszych zawodników I ligi. – Myślę, że to jasne, dlaczego ta nominacja. Po pierwsze, to ukłon w stronę kibiców żużla, a Wiktor to wychowanek Polonii, zaś z drugiej przekonuje swoją formą, osiągnięciami, tym, jak jeździ. Jest złotym medalistą Speedway of Nations 2 i w tym roku też został powołany do kadry na te zawody, przez cały sezon jest w czołówce rankingu najskuteczniejszych zawodników – mówi Karolina Jankowska z One Sport, tłumacząc nominację dzikiej karty na bydgoską rundę dla Przyjemskiego. Jankowska przypomina też o poprzednich rundach Tauron SEC, jakie odbyły się w Bydgoszczy w 2020 i 2021 roku. – One zostały jednogłośnie okrzyknięte najlepszą promocją tego sportu, ponieważ były bardzo ciekawe, mieliśmy mnóstwo mijanek, a tor sprzyja świetnemu widowisku. Dla nas nie było wątpliwości, aby tutaj wrócić – podkreśla.

Jak do nominacji na rundę SEC podchodzi Przyjemski? – Na pewno to miłe zaskoczenie, cieszę się z tego powodu – mówi zawodnik i dodaje: – To dla mnie też kolejna nauka i rozwój w starciu z doświadczonymi zawodnikami, od których sporo rzeczy można się nauczyć. Mam nadzieję, że pokażę, co potrafię i będę mógł te zawody zaliczyć do grona udanych. Co ciekawe, w 2021 roku, Przyjemski pojechał w jednym biegu podczas rundy SEC, ale wtedy nie zdobył punktu (zastąpił wówczas Nickiego Pedersena). Wspomnieć należy, że pełnoprawnym uczestnikiem tegorocznego cyklu jest inny żużlowiec bydgoskiej Polonii – Duńczyk Andreas Lyager, który z powodu kontuzji nie startował w Częstochowie, a podczas zawodów w Gustrow zajął jedenaste miejsce z pięcioma punktami.

Rezerwowymi podczas bydgoskiej rundy będą zawodnicy Zooleszcz GKM-u Grudziądz: Kacper Pludra i Kacper Łobodziński. W sprzedaży są bilety na zawody, a można je kupować poprzez stronę bilety.polonia.bydgoszcz.pl, jak i stronę speedwayeuro.com. Ceny wejściówek są następujące: 450 zł – bilet VIP (program, open bar, catering, miejsce na trybunie głównej), 150 zł – trybuna główna, 70 zł – nowa trybuna (przeciwległa prosta), 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) – sektor A, 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) – sektor B, 15 zł – program zawodów. Dla kibiców przygotowano także szereg atrakcji. – Oczywiście będzie sesja autografów z zawodnikami, będzie możliwość spotkania z SEC Girls, czekać będzie także wystawa z okazji 100-lecia sportu żużlowego, która zostanie zaprezentowana, będą konkursy i gry – podkreślają przedstawiciele One Sport.

Turniej w Bydgoszczy w sobotę, 9.09., a start do pierwszego biegu wyznaczono na godzinę 20:00, zawody przy Sportowej 2 poprowadzi doświadczony duński arbiter Jesper Steentoft. Dodajmy, że tegoroczny cykl Tauron SEC składa się z czterech turniejów. Pierwszą rundę, która odbyła się 17 czerwca w Częstochowie, wygrał Michelsen, z kolei 5 sierpnia na turnieju w niemieckim Gustrow najlepszy okazał się Janusz Kołodziej. Cykl zakończy się 22.09. turniejem w czeskich Pardubicach.

ŻUŻEL – TAURON SPEEDWAY EUROPEAN CHAMPIONSHIPS 2023 – KLASYFIKACJA GENERALNA PO DWÓCH TURNIEJACH

1. Mikkel Michelsen (Dania) 29 pkt.
2. Leon Madsen (Dania) 20 pkt.
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 19 pkt.
4. Kacper Woryna (Polska) 19 pkt.
5. Patryk Dudek (Polska) 18 pkt.
6. Janusz Kołodziej (Polska) 17 pkt.
7. Dimitri Berge (Francja) 15 pkt.
8. Kai Huckenbeck (Niemcy) 13 pkt.
9. Szymon Woźniak (Polska) 12 pkt.
10. Adam Ellis (Wielka Brytania) 12 pkt.
11. Antonio Lindback (Szwecja) 11 pkt.
12. Jan Kvech (Czechy) 10 pkt.
13. Dominik Kubera (Polska) 10 pkt.
14. Niels Kristian Iversen (Dania) pkt.
15. Maksym Drabik (Polska) pkt.
16. Vaclav Milik (Czechy) pkt.
17. Grzegorz Zengota (Polska) 7 pkt.
18. Timo Lahti (Finlandia) pkt.
19. Andreas Lyager (Dania) 5 pkt.
20. Norick Bloedorn (Niemcy) pkt.

0 0 votes
Article Rating
Miesiąc do rundy Tauron SEC w Bydgoszczy. "Nie mieliśmy wątpliwości, aby tu wrócić"
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments