Bydgoszcz
10C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 12 • L 9
15C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMiesiąc od leczenia Tomasza Golloba w Chinach. Zaobserwowano ruch nogą byłego żużlowca
Tomasz Gollob_SG (8)
21.02.2018 | 12:22

Miesiąc od leczenia Tomasza Golloba w Chinach. Zaobserwowano ruch nogą byłego żużlowca

Leczenie byłego żużlowca w Chinach może potrwać około dwóch miesięcy.

Na zdjęciu: Tomasz Gollob przebywa w Chinach od miesiąca.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Trwa leczenie Tomasza Golloba w klinice w chińskim Nanning. Jak poinformowano, u byłego żużlowca zaobserwowano, jak podczas ukłucia ruszyła się noga. 

Lekarze przestrzegają jednak przed hurraoptymizmem. 47-letni Gollob, który w kwietniu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi na torze motocrossowym w Chełmnie, jest sparaliżowany od pasa w dół. Zawodnik był leczony w 10. wojskowym szpitalu klinicznym w Bydgoszczy, a na początku roku wyleciał do kliniki w Chinach.

– Podczas wykonywania jednego z zabiegów zaobserwowano u Tomasza Golloba minimalny ruch nogą – potwierdził dr Adam Zaborowski, ordynator oddziału neurologii grudziądzkiego szpitala, którego wypowiedź cytował Przegląd Sportowy. Lekarz dodał, że do ruchu nogą doszło tuż po nakłuciu odcinka nogi. – Powody do radości będą w przypadku uzyskania powtarzalności i wykonywania choćby małych ruchów z pełną świadomością – podkreślił dr Zaborowski.

Sam Gollob przyznawał jeszcze przed wylotem do Chin, że najgorsze są bóle spastyczne. Były żużlowiec wierzy cały czas, że uda mu się wygrać z bólem, który jest „nie do opisania”.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie wszystkie metody leczenia, które na początku zakładali chińscy lekarze, się sprawdziły. Według wstępnych szacunków, leczenie Golloba w chińskiej klinice może potrwać jeszcze około dwóch miesięcy, niewykluczone że później leczenie będzie kontynuowane w Grudziądzu.


Powiązane treści