[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Miesiąc przyjmowania wniosków w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego za nami. Ile projektów zgłoszono?

Dodano: 01.07.2021 | 19:42

Na zdjęciu: Na placu Wolności ustawiono wystawę dotyczącą Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Do 15 lipca można zgłaszać projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. – W tym roku do wydania jest ok. 16 milionów złotych – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Tegoroczna edycja BBO wystartowała 1 czerwca. Do 15 lipca, mieszkańcy za pośrednictwem strony internetowej bydgoszcz.pl/bbo mogą składać swoje pomysły projektów osiedlowych i ponadosiedlowych.

Podczas czwartkowej (1 lipca) konferencji prasowej, która odbyła się na placu Wolności, pierwszych podsumowań związanych z tegorocznym BBO dokonali zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel oraz koordynator budżetu Jacek Rosół. Miejsce briefingu też nie było przypadkowe, bo to właśnie w tym miejscu – w pobliżu I LO ustawiona została wystawa z planszami ukazująca zakres zadań w ramach budżetu. – Jesteśmy po miesiącu przyjmowania wniosków w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Sztybel.

Po pierwszym miesiącu zbierania pomysłów, mamy ponad 220 projektów

– dodaje zastępca prezydenta Bydgoszczy i wyjaśnia rozwiązania, które sprawdzają się w ramach budżetu. – Jedno to polegające na dużym priorytecie dla inwestycji ekologicznych. Wprowadziliśmy zasadę, że w pasach drogowych, tam gdzie jest zieleń, to poza pasem drogowym nic nie może powstać, tj. nie możemy zgłosić parkingów na terenach zielonych znajdujących się poza pasem drogowym. Sztybel wyjaśnia, że dzięki temu pojawia się sporo projektów dotyczących utworzenia łąk kwietnych, zagospodarowaniem terenów zielonych, czy inwestycjami proekologicznymi.

Druga kategoria ciesząca się dużym zainteresowaniem to ta, że zgłaszana jest duża liczba projektów związanych z imprezami integracyjnymi. Michał Sztybel wyjaśnia, że widać to np. po organizowanych koncertach nad Kanałem Bydgoskim, czy zorganizowaną całkiem niedawno na Wyspie Młyńskiej imprezą „Waleczne dzieciaki”. – W najbliższym czasie będziemy mogli widzieć kolejne dobre przykłady tego typu realizacji – zdradza i precyzuje, że niebawem ruszy kino plenerowe nad Balatonem, a od 1 lipca na obiektach przy ul. Glinki ruszyły Wakacje z Chemikiem.

Koordynator Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Jacek Rosół zapowiada, że odbędą się także spotkania-dyżury w ramach BBO z mieszkańcami poszczególnych osiedli. Pierwsze z nich już w najbliższy wtorek (6 lipca) w godz. 17:00 – 18:30 na Błoniu przy Skwerze 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Kolejne odbędą się w niedzielę (11.07) w godz. 11:00 – 12:30 w ogrodach francuskich przy Galerii Miedzyń oraz 13.07. koło placu zabaw na Balatonie w godzinach 17:00 – 18:30.

Głosowanie na projekty wyznaczono w dniach 1-30 grudnia.

Miesiąc przyjmowania wniosków w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego za nami. Ile projektów zgłoszono?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments