Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 5 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMiesięczna przerwa dobiegła końca. Wraca możliwość wypożyczania rowerów miejskich
bydgoski rower aglomeracyjny
05.05.2020 | 10:10

Miesięczna przerwa dobiegła końca. Wraca możliwość wypożyczania rowerów miejskich

Na zdjęciu: Funkcjonowanie roweru miejskiego zostało zawieszone w ramach kolejnego etapu walki z koronawirusem.

Fot. Błażej Bembnista

Od środy, 6 maja wraca Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Korzystanie z usługi było zawieszone ze względu na rządowy zakaz korzystania z rowerów miejskich.

Możliwość wypożyczania rowerów została zawieszona pod koniec marca, w związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie koronawirusowi. W ramach kolejnego etapu luzowania restrykcji, rząd zdecydował się na przywrócenie korzystania z miejskich jednośladów. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, zakaz korzystania z rowerów miejskich dostępnych publicznie obowiązuje do dnia 5 maja.

Od środy 6 maja 2020 r. funkcjonowanie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego (BRA) zostaje przywrócone – poinformował dziś rano rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.

Operatorem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego jest firma BikeU. Nowa umowa z firmą została podpisana przez miasto w 2018 roku, na okres trzech lat. W jej ramach system poszerzono o Fordon (na jego terenie powstało 12 stacji), a także o cztery stacje w innych częściach Bydgoszczy: przy rondzie Kujawskim, Górzyskowie, Glinkach i Bartodziejach. Obecnie liczy on 610 rowerów i 56 stacji (kolejne powstały w ramach projektów BBO, a także były fundowane przez prywatne podmioty).


CZYTAJ TAKŻE: Kryzys roweru miejskiego. Dlaczego w Bydgoszczy spadła liczba wypożyczeń?


Rzecznik ZDMiKP poinformował także, że pracownicy zarządu kończą objazd po wszystkich bydgoskich ścieżkach rowerowych. Jego efektem ma być naprawa zniszczonych fragmentów infrastruktury. Okoński zapewnia, że prace zostaną wykonane jeszcze w tym miesiącu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści