Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -1
0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMieszkańcy podbydgoskiej gminy mogą odetchnąć z ulgą. Wojewoda zmniejszył restrykcje w strefie ujęcia wody
Mikołaj Bogdanowicz - SF-1
01.03.2019 | 20:13

Mieszkańcy podbydgoskiej gminy mogą odetchnąć z ulgą. Wojewoda zmniejszył restrykcje w strefie ujęcia wody

Dokument został wydany w czwartek, a wszedł w życie od 1 marca.

Na zdjęciu: Rozporządzenie wydane przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza jest już w Dzienniku Urzędowym województwa kujawsko-pomorskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Restrykcje związane z ujęciami wody w Cielu zostały zmienione. Ma to związek z rozporządzeniem, które dzisiaj opublikowano w Dzienniku Ustaw, a które wydał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W czwartek, wojewoda zmienił swoje poprzednie rozporządzenie, które zostało wydane w grudniu ubiegłego roku w sprawie ustanowienia strefy ochronnej gminnego ujęcia wód podziemnych w Cielu (gmina Białe Błota).

Na mocy rozporządzenia wydanego w ostatnim miesiącu 2018 roku, wprowadzonych zostało aż dwadzieścia jeden zakazów. Dotyczyły one między innymi wprowadzania ścieków do wód lub do ziemi, rolniczego wykorzystania ścieków, budowy nowych dróg, linii kolejowych, lotnisk lub lądowisk, lokalizowania zakładów przemysłowych oraz ferm chowu lub hodowli zwierząt i nowych ujęć wody oraz składowisk odpadów niebezpiecznych, innych niż niebezpieczne i obojętne oraz obojętnych, a także lokalizowania budynków mieszkalnych oraz obiektów budowlanych związanych z turystyką.

W najnowszym rozporządzeniu, wykreślonych zostało kilka punktów. W tym ten kluczowy dla mieszkańców dotyczący budowy w tych miejscach nowych mieszkań czy dróg. Zniesiony został zakaz wykonywania urządzeń melioracji wodnych oraz wykopów ziemnych, lokalizowania nowych ujęć wody, wykonywania odwodnień budowlanych lub górniczych. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 marca br., bo to właśnie dzisiaj zostało ono ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści