Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mieszkania w Bydgoszczy. We wrześniu wzrosło zainteresowanie

Dodano: 23.10.2023 | 14:02

Na zdjęciu: Ceny mieszkań w Bydgoszczy rosną w zestawieniu rok do roku.

Fot. Błażej Bembnista / archiwum

We wrześniu zanotowano duże zainteresowanie mieszkaniami w Bydgoszczy – informują eksperci serwisu RynekPierwotny.pl. Chętnych na zakup przybywa, choć ceny wciąż rosną.

W minionym miesiącu deweloperzy wprowadzili do sprzedaży 138 nieruchomości, zaś sprzedali w tym czasie aż 406 lokali. W sierpniu sprzedaż nie przekroczyła zaś 200 lokali. Wzmożony popyt to efekt obniżenia stóp procentowych i wprowadzenia programu Bezpieczny Kredyt 2%.

Jak wynika z analiz, najpopularniejsze są mieszkania dwu- i trzypokojowe, które stanowiły we wrześniu zdecydowaną większość, bo aż 78% sprzedanych lokali. Najmniejszą popularnością cieszą się kawalerki, które mają wyższe stawki za metr kwadratowy, przez co ostatecznie nie są dużo tańsze niż mieszkania o większej liczbie pokoi.

We wrześniu średnia cena mieszkania z rynku pierwotnego w Bydgoszczy wyniosła 9 150 zł za metr kwadratowy, czyli o 8% więcej niż w zeszłym roku. Nastąpił jednak lekki spadek w porównaniu z sierpniem, bo jeszcze miesiąc temu średnia cena wynosiła 9 283 zł.

Ceny rosną, ale wolniej

– Na dalsze obniżki nie ma raczej co liczyć, zwłaszcza że chętnych na zakup nieruchomości przybywa, a deweloperzy z opóźnieniem uzupełniają ofertę – komentują eksperci z Rynku Pierwotnego.

W zestawieniu z innymi miastami wojewódzkimi ceny rok do roku w Bydgoszczy rosną stosunkowo wolno – w Warszawie nastąpił skok o 19%, a w Krakowie o 28%.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments