Bydgoszcz
8C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 9 • L 7
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMieszkaniec Błonia zatrzymany za posiadanie narkotyków
narkotyki osiedle błonie
25.09.2018 | 09:53

Mieszkaniec Błonia zatrzymany za posiadanie narkotyków

Na zdjęciu: Zatrzymany 23-latek z osiedla Błonie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policja złapała 23-letniego bydgoszczanina, który posiadał ponad 100 gramów amfetaminy. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

Bydgoscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową dowiedzieli się, że mieszkaniec osiedla Błonie trudni się procederem narkotykowym. By potwierdzić swoje ustalenia kryminalni udali się na jego miejsce zamieszkania, gdzie zauważyli go w zaparkowanym przed domem aucie. 23-latkowi towarzyszył kolega – oboje zostali wylegitymowani i przeszukani. Przy pierwszym z nich policjanci zabezpieczyli działkę amfetaminy, a w aucie należącym do drugiego z mężczyzn – 5 woreczków z suszem roślinnym.

Następnie funkcjonariusze dokonali przeszukania ich mieszkań. W lokum 23-latka kryminalni zabezpieczyli ponad 110 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. Po przedstawieniu mu zarzutu dotyczącego posiadania znacznej ilości narkotyków, policjanci za pośrednictwem prokuratora wystąpili do sądu o jego aresztowanie. Sędzia, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku. Mieszkaniec osiedla Błonie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja postawiła też zarzut posiadania narkotyków dla kolegi zatrzymanego. W jego mieszkaniu znaleziono bowiem  15 woreczków z suszem roślinnym. Za posiadanie substancji narkotycznych mężczyźnie grożą 3 lata pozbawienia wolności.


Powiązane treści