Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mieszkaniec Bydgoszczy aresztowany. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki

Dodano: 05.07.2021 | 09:50

Na zdjęciu: Zatrzymany mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali mieszkańca Okola. 29-latek ukrywał w domu marihuanę, amfetaminę i LSD.

Do zatrzymania doszło w czwartek, 1 lipca. Kryminalni pojechali wówczas do mieszkania mężczyzny na Okolu. Tam w pierwszej kolejności skierowali się do pokoju 29-latka, w którym znaleźli woreczki, zawiniątka z folii aluminiowej oraz inne opakowania z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. – Okazało się, że szafka na buty w przedpokoju oraz wisząca w tym samym pomieszczeniu kurtka czy leżąca na szafce rękawiczka to też „dobre” miejsca na ukrycie narkotyków. Policjanci ujawnili tam następne ilości zabronionych substancji – mówi podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.


Czytaj także: Plakat na drzwiach przychodni. Nieznany sprawca zagroził medykom


Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że jest to łącznie 628 gramów marihuany, amfetaminy i LSD. Policjanci zabezpieczyli te substancje i przekazali je do laboratorium kryminalistycznego. Ponadto w tym samym miejscu policjanci znaleźli jeszcze wagę elektroniczną, woreczki foliowe, telefon komórkowy oraz znaczną ilość gotówki. Przedmioty te są również dowodami w sprawie. – Bydgoszczanin usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności – mówi podkom. Kowalska.

Prokurator, po przesłuchaniu bydgoszczanina i zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. Sędzia po rozpatrzeniu wniosku aresztował 29-latka na 3 miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments