[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mieszkaniec regionu przemycał ludzi. W czasie zatrzymania był zaskoczony

Dodano: 07.01.2022 | 07:39

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę w Szczecinie.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Policjanci wydziału kryminalnego z Mogilna zatrzymali w Szczecinie poszukiwanego listem gończym mężczyznę. 27-latek był podejrzany o to, że w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku przewiózł samochodem spod polsko–białoruskiej granicy łącznie 47 Irakijczyków.

14 grudnia do mogileńskiej komendy wpłynął list gończy wystawiony przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku. Zgodnie z nim 27-letni mieszkaniec Mogilna był podejrzany o przemyt ludzi – w sierpniu i wrześniu miał przewieźć samochodem spod granicy polsko-białoruskiej 47 Irakijczyków, którzy chcieli nielegalnie dostać się na zachód Europy.

Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, ukrywał się od kilku miesięcy przed organami ścigania – mówi st. asp. Tomasz Bartecki z KPP Mogilno.

Po dwóch tygodniach pracy funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany mężczyzna przebywa na terenie Szczecina. Kryminalni udali się do miejsca jego pobytu i w jednym z mieszkań zatrzymali 27-latka. – Był całkowicie zaskoczony przeprowadzoną akcją. Został przewieziony do aresztu, gdzie oczekiwać będzie na proces – zapowiada st. asp. Bartecki.

Mieszkaniec regionu przemycał ludzi. W czasie zatrzymania był zaskoczony
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
5 miesięcy temu

Powinien dostać w nagrodę autobus. Nie trzeba by budować płotu za miliardy a i sporo ludzi nie zamarzło by na granicy. Przypominam sobie co rodacy robili żeby wyjechać z tego socjalistycznego raju na zachód. Zapomniał wół jak cielęciem był. Może by nazwać ten płot płotem berlińskim albo warszawskim.