Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mikołajkowy konkurs z Czwartą Stroną! Do wygrania książki świąteczne [KONKURS]

Dodano: 06.12.2023 | 12:00

Na zdjęciu: Świąteczne propozycje literackie od wydawnictwa Czwarta Strona.

Fot. Zuzanna Kozłowska

Książka „Świąteczna piosenka”  Natalii Sońskiej

Przy dźwiękach świątecznej piosenki dzieją się cuda. Czy i Ty w nie uwierzysz?

Eliza to niepoprawna, nieco roztrzepana optymistka. Kocha ludzi i śpiew, choć o jej pasji wie niewielu. Swój wolny czas poświęca starszym i samotnym, którym w okresie świąt jeszcze bardziej brakuje bliskości drugiego człowieka. Dziewczyna dorabia w kawiarni, ale bycie kelnerką nie jest jej powołaniem. Nie udaje jej się przetrwać dnia bez wylanej kawy czy zbitej szklanki. Jacek to perfekcjonista, który całkowicie poświecił się pracy. Boże Narodzenie to dla niego dwa dodatkowe dni wolne, a co za tym idzie opóźnienia w realizacji projektów. I jeszcze konieczność zorganizowania świątecznego spotkania dla wszystkich pracowników! Grudzień zdecydowanie nie należy do jego ulubionych miesięcy w roku.

Czy zadziała magia zimowego czasu i zaczaruje tych dwoje? Czy mimo tak wielu różnic znajdą swoją świąteczną melodię?

Książka „Festiwal Lodowych Serc” Agaty Przybyłek

Zajrzyj za kulisy najbardziej mroźnego festiwalu!

Mija rok, odkąd Justyna i Grzegorz znów są razem, ale do pełni szczęścia nadal czegoś im brakuje. Czy doczekają się upragnionego cudu?

Magda i jej syn spędzają razem kolejne Boże Narodzenie. W ich mieszkaniu pojawia się jednak niespodziewany, a przy tym całkiem… atrakcyjny gość. Amanda układa sobie życie na nowo. Miłą odskocznią od codzienności są coraz częstsze spotkania z Ksawerym, sąsiadem, który intensywnie przygotowuje się do udziału w festiwalu rzeźb. Czy wypite razem herbaty pomogą przełamać… lody? Związek Kasi i Mikołaja wkracza na zupełnie nowy poziom. I choć nie brakuje sprzeczek, to dla nich zdecydowanie wyjątkowy czas. Różni ludzie, odmienne koleje losu, ale każdy czeka na swój własny grudniowy cud. Agata Przybyłek zabiera nas na festiwal lodowych rzeźb, by przy dźwiękach kruszonego lodu ogrzać nasze serca opowieścią pełną nadziei i magii. Czy pozwolisz się zaczarować?

Książka „Mikołaj z ulicy Pogodnej” Joanny Szarańskiej

Poznaj mieszkańców ulicy Pogodnej i przekonaj się, że każda historia ma w sobie coś magicznego!

Kornelia Starska, pieszczotliwe nazywana przez czytelniczki Gwiazdeczką, jest niekwestionowaną królową powieści świątecznych. Co roku wydaje historie, które otulają niczym najcieplejszy wełniany szalik. Aż do tego roku. Niespodziewanie dopada ją kryzys twórczy i książka świąteczna staje pod znakiem zapytania. Wtedy redaktorka podsuwa jej historię tajemniczego jegomościa, który zawsze w grudniu obdarowuje okoliczne dzieci drobnymi prezentami.

Kim jest Mikołaj z ulicy Pogodnej? Dlaczego upodobał sobie tę najbardziej zapomnianą ulicę w mieście? I czy Kornelii uda się odkryć jego tożsamość i opisać w swojej książce? Sięgnij po historię pachnącą pierniczkami i świerkowymi gałązkami, w której Joanna Szarańska po raz kolejny udowadnia, że w święta najważniejsi są ludzie.

Zrób świąteczne zdjęcie i wygraj książkę!

Aby zdobyć swój egzemplarz świątecznej książki, prześlij na nasz adres mailowy konkurs@metropoliabydgoska.pl zdjęcie wybranej książki w aranżacji świątecznej. W wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz tytułu wybranej książki, którą chcielibyście wygrać. Na Wasze fotografie czekamy do 15 grudnia br. do godziny 23:59. Najbardziej świąteczne prace nagrodzimy egzemplarzem książki. O wygranej zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową w wiadomości zwrotnej. Nagrodzone osoby po odbiór zaprosimy do naszej siedziby w Bydgoszczy.