Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMinister Czarnek zapowiedział, kiedy uczniowie mogą wrócić do szkół. Niektórzy – już teraz
27.11.2020 | 10:48

Minister Czarnek zapowiedział, kiedy uczniowie mogą wrócić do szkół. Niektórzy – już teraz

Na zdjęciu: Zajęcia sportowe w szkołach mistrzostwa sportowego będę mogły odbywać się od poniedziałku.

Fot. Błażej Bembnista

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że po feriach zimowych możliwe jest – o ile oczywiście pozwoli na to sytuacja epidemiczna – stopniowe przywracanie nauczania stacjonarnego. Tymczasem już w poniedziałek wznowione zostaną zajęcia dla uczniów szkół sportowych i zawodowych.

Po 17 stycznia, czyli po zakończeniu ferii planowanych w jednym terminie, mamy nadzieję wrócić, przynajmniej stopniowo, do nauczania stacjonarnego – stwierdził w piątek rano Czarnek na antenie TVP Info. Obecnie jednak trudno przewidywać, jak do tego czasu rozwinie się pandemia koronawirusa, więc Czarnek apelował o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad, które pomogą powstrzymać rozwój epidemii.

Informację o przedłużeniu nauczania zdalnego do przerwy świątecznej oraz przyspieszeniu ferii, które w całej Polsce odbędą się między 4 a 17 stycznia, rząd przedstawił w ostatnią sobotę. Wiadomo już jednak, że od sytuacji będą wyjątki. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem podpisanym w środę przez Czarnka, od najbliższego poniedziałku (30 listopada) w szkołach będą mogły odbywać się zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia. Dotyczy to szkół sportowych oraz mistrzostwa sportowego, a także oddziałów sportowych i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. To dobra informacja dla klubów, które swoją drabinkę szkolenia zbudowały właśnie w oparciu o klasy sportowe. W ostatnich tygodniach musiały one bowiem przemeblować rozkład zajęć i zamiast w godzinach szkolnych, prowadzić treningi po południu, wraz z grupami nieobjętymi nauczaniem w klasach sportowych.

Od poniedziałku będą prowadzone również zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, centrach kształcenia zawodowego i placówkach kształcenia ustawicznego  realizujących praktyczną naukę zawodu. Zajęcia mają odbywać się w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego w wymiarze nie większym niż 10 godzin tygodniowo.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści